Projektanci Wiedźmina gratulują Sony sukcesu God of War

Oraz BioWare, Guerilla Games i inni.

Deweloperzy z odpowiedzialnego za serię Wiedźmin polskiego studia CD Projekt Red pogratulowali koncernowi Sony wczorajszego debiutu kolejnej odsłony cyklu God of War.

Przedstawiciele zespołu opublikowali na oficjalnym profilu firmy w serwisie Twitter specjalny wpis, do którego dołączyli zdjęcie przedstawiające figurkę Geralta z Rivii stojącą obok pudełka z nową częścią przygód Kratosa.

„Gratulujemy Sony Santa Monica udanej premiery God of War! Zawsze dobrze jest wcześnie zacząć naukę dziecka” - napisano w wiadomości, nawiązując oczywiście do postaci młodego Atreusa.

Uznanie dla zespołu dowodzonego przez Cory'ego Barloga wyraziły także inne ekipy. Guerilla Games przygotowało na przykład grafikę prezentującą Aloy - główną bohaterkę Horizon Zero Dawn - w towarzystwie Kratosa i jego syna.

Poza tym God of War doceniło BioWare. Studio za pośrednictwem serwisu Twitter zastanawiało się, czy słynny wojownik nie „mógłby rozprawić się ze starożytnym bogiem elfów” pochodzącym z uniwersum Dragon Age.

Premiery pogratulowali również projektanci Uncharted i The Last of Us z Naughty Dog, a wiceprezes zespołu podkreślił, że tytuł „podniósł poprzeczkę” grom akcji stawiającym nacisk na narrację oraz fabułę.

Wydanie nowego God of War nie umknęło firmie Bethesda, której przedstawiciele na Twitterze zaznaczyli, że są „bardzo podekscytowani” perspektywą zagrania w tytuł. Przyjaciołom po fachu powinszowali też deweloperzy z Sucker Punch, Insomniac Games, Bend i Quantic Dream.

Warto zaznaczyć, że nie są to pierwsze słowa uznania skierowane do Sony Santa Monica. W ubiegłym tygodniu sukcesu pogratulował Phil Spencer, który w Microsofcie jest szefem działu zajmującego się rozwojem platformy Xbox.

Produkcja doceniana jest przez recenzentów. Obecnie średnia not według serwisu Metacritic wynosi 95 procent, co oznacza, że jest najwyżej ocenianym tytułem dostępnym na wyłączność konsoli PS4. Reżyser projektu - Cory Barlog - był mocno wzruszony pozytywnymi opiniami.

„Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - głosi zaś nasza recenzja God of War.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami