Reżyser God of War - Cory Barlog - opublikował na YouTube materiał pokazujący reakcję na pierwsze oceny nowej odsłony przygód Kratosa. Nie zabrakło łez szczęścia i podziękowań.

- Przeciągam to, jak tylko mogę. Bardzo się denerwuję - mówił Barlog tuż przed zobaczeniem recenzji. - Spędziłem przy tej grze ogromną ilość czasu. To całe 5 lat. Dlatego ten moment znaczy dla mnie bardzo wiele - dodał.

- Mamy 94 punkty na Metacritic - oznajmia Barlog po przejrzeniu ocen. - Jestem tak cholernie dumny. Nasz zespół włożył w ten projekt dużo pracy i wiary. Jestem ogromnym szczęściarzem, mogąc pracować z tymi ludźmi.

- Chyba nie ma sensu, żebyście dalej oglądali, jak siedzę i płaczę. Powiem więc tylko, że dziękuję z całego serca każdej osobie, która była z nami podczas tej długiej podroży - mówi twórca God of War, wciąż nie mogąc opanować wzruszenia. - Nie zepsułem tego - dopowiada.

Barlog zaznacza, że niezwykle stresował się przyjęciem gry przez krytyków i aż do zobaczenia recenzji nie chciał uwierzyć, że ogromna praca włożona w projekt przełoży się na pozytywne reakcje. „Czasami szalony pomysł może wykreować coś niezwykłego” - podsumowuje reżyser na końcu materiału.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

God of War debiutuje już dziś, 20 kwietnia. To pierwsza odsłona cyklu, przy okazji której twórcy podjęli się przygotowania tak znaczących zmian. Kamerę umieszczono za plecami postaci, przeprojektowano system walki, zmieniono oręż i dodano elementy RPG.

„Rozgrywka ekscytuje tak samo, jak w poprzednich częściach. Posiadacze PS4 otrzymują doskonałą grę akcji, a przy okazji jedną z najlepiej wyglądających” - czytamy w naszej recenzji God of War.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.