PUBG pozwoli wybrać mapę przed rozgrywką

Nigdy więcej losowych aren.

Twórcy popularnego battle royale planują dodanie możliwości wyboru mapy przed meczem w PUBG. Nowa opcja pojawi się już niedługo na serwerach testowych, gdzie sprawdzi ją każdy zainteresowany.

Od momentu debiutu drugiej areny w PUBG, gracze zwrócili uwagę na problem losowego doboru mapy. System był w szczególności uciążliwy dla osób, które wolały oryginalny Erangel od pustynnego Miramar. Niektórzy zdecydowali się nawet na usunięcie plików mapy z gry, aby uniemożliwić wylosowanie piaszczystej lokacji.

Twórcy omawiają zasadę działania nowego systemu w publikacji na forum Steama. Selekcja odbywa się dzięki nieskomplikowanemu okienku przedstawiającemu dostępne mapy.

mapy
Okno wyboru lokacji

Zaznaczymy tam areny, na których chcemy zagrać. Po wybraniu jednej lokacji, matchmaking dobierze gracza wyłącznie do niej. W przypadku zaznaczenia więcej niż jednej, system wylosuje mapę.

PUBG Corp. tłumaczy również, dlaczego implementacja opcji zajęła tak dużo czasu. Według deweloperów, bez dłuższego okresu dopracowywania systemu, wybór map powodowałby u wielu graczy problemy z matchmakingiem.

„Po wielu próbach stworzyliśmy wersję wyboru map, która według nas nie powinna sprawiać żadnych kłopotów. Wciąż jednak musimy bacznie obserwować zachowanie nowej opcji, jako że implementacja nowych map może się okazać problematyczna” - tłumaczą deweloperzy we wpisie. „Niemal zakończyliśmy prace nad systemem - wdrożymy go niedługo” - dodają.

erangel
Erangel to ulubiona mapa większości graczy

Wciąż trwają testy najnowszej lokacji o nazwie Savage, której powierzchnia jest cztery razy mniejsza niż Erangel i Miramar. Lokacja oferuje więc szybsze tempo rozgrywki i większą szansę na spotkanie innych zawodników.

PUBG to jedna z najpopularniejszych gier stawiających na rozgrywkę typu battle royale. Stu graczy ląduje na wyspie i walczy ze sobą o przetrwanie, starając się znaleźć jak najlepszą broń i ekwipunek.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami