God of War - umiejętności: Strażnik (walka z tarczą)

Defensywne zdolności opierające się na tarczy i atakach pięściami.

Kolejną grupą, po walce Lewiatanem na dystans i w zwarciu, umiejętności Kratosa są te oznaczone, jako Strażnik. Jest to nic innego, jak defensywny styl gry opierający się głównie na korzystaniu z tarczy.

Tarcza zapewnia sporo bonusów podczas starć. Możemy się nią chronić przed wrogimi ciosami oraz atakami z dystansu, a po rozwinięciu odpowiednich umiejętności sama może stać się potężnym orężem ofensywnym.

Przypominamy, że w celu odblokowywania kolejnych umiejętności należy posiadać odpowiednią ilość punktów doświadczenia (XP), zdobywanych m.in. poprzez wypełnianie zadań głównych i pobocznych oraz zabijanie przeciwników.

Ponadto trzeba spełniać wymogi dodatkowe (odpowiednio rozwinięta postać czy odblokowanie wcześniejszej umiejętności).

Strażnik - Walka z tarczą

umiejetnosci2

Przełamanie bloku (1 na obrazku powyżej) - wciśnij dwukrotnie L1, żeby przełamać blok wroga. Bardzo przydatna umiejętność w walkach z rywalami, którzy często osłaniają się przed atakami Kratosa.

Szybka kontra (2) - jeśli po zablokowaniu w ostatniej chwili wrogiego ciosu szybko wciśniesz R1, to Kratos wyprowadzi błyskawiczny kontratak. Umiejętność dobra dla graczy potrafiących blokować wrogie ataki w odpowiednich momentach.

Potężna kontra (3) - rozwinięcie szybkiej kontry. Po zablokowaniu ciosu w odpowiedniej chwili wciśnij R2, żeby Kratos wyprowadził grzmotnięcie tarczą. Jeśli opierasz się na kontratakach, to zainwestuj w tę umiejętność.

Szybująca kontra (4) - zablokowanie tarczą wrogiego pocisku tuż przed Kratosem, spowoduje jego odbicie w stronę strzelca. Jeżeli sprawnie posługujemy się tarczą, to umiejętność ta może znacznie ułatwić życie zwłaszcza w walkach, gdzie wróg ma sporą przewagę i dużą liczbę strzelców.

Powalenie strażnika (5) - podczas atakowanie gołymi pięściami wciśnij i przytrzymaj R1. Wyprowadzisz w ten sposób atak powalający wrogów i zadający im obrażenia od ogłuszenia. Podstawowa umiejętność, jeśli preferujesz walkę bez topora.

Sprawiedliwość strażnika (6) - umiejętność podobna do Powalenia strażnika, ale o większej sile rażenia (wymaga do użycia wciśnięcia R2 w trakcie ataku gołymi pięściami) zadawanej przez grzmotnięcie tarczą.

Osąd strażnika (7) - rozwojowa wersja Sprawiedliwości strażnika. Po grzmotnięciu tarczą ponownie wciśnij R2, aby wyprowadzić falę uderzeniową zadającą ogromne obrażenia i ogłuszającą rywali. Bardzo przydatna zdolność, jeśli wcześniej korzystałeś ze Sprawiedliwości strażnika.

Zwinne uderzenie (8) - po wykonaniu uniku bez broni przesuń do przodu lewy analog i wciśnij R1, żeby wyprowadzić szybki cios. Dla osób korzystających z uników jest to umiejętność godna uwagi.

Natarcie pięściarza (9) - podczas biegu bez broni wciśnij R1, żeby wykonać atak powalający i odrzucający wrogów. W przypadku częstego atakowania pięściami dobrze jest posiadać w arsenale ciosów taką swoistą szarżę.

Pchnięcie ramieniem (10) - podczas biegu wciśnij R2, żeby wykonać potężne odepchnięcie rywali. Bardzo przydatne, jeśli chcemy rozbić grupę stojących blisko siebie rywali.

Zemsta strażnika (11) - po wyprowadzeniu ciosu bez broni zmień postawę i wciśnij R1, żeby wyprowadzić szybki atak, a potem wciśnij R1 ponownie, żeby Kratos zaatakował raz jeszcze. Jeżeli masz dobre wyczucie postaci i zmiany postawy, to te szybkie ataki mogą się przydać w zaskakiwaniu wrogów.

Furia strażnika (12) - rozwojowa wersja zemsty strażnika. Po ciosie bez broni i zmianie postawy wyprowadź atak tarczą ze skokiem (R2), a potem wykonaj jeszcze dodatkowy atak (R1).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami