God of War - umiejętności: Lewiatan (walka w zwarciu)

Poznaj techniki prowadzenia starć na bliskim dystansie.

Na obecnej stronie opisujemy umiejętności z kategorii Lewiatan, czyli tych związanych z toporem Kratosa.

Po atakach dystansowych przyszedł czas na walkę w zwarciu, którą można podzielić ma kilka typów. Umiejętności są bowiem związane z seriami szybkich ataków (R1), powolnymi, ale bardzo silnymi (R2), a także specjalnymi kombinacjami, które wymagają wciskania wybranych klawiszy w odpowiedniej sekwencji.

Przypominamy też, że w celu rozwijania umiejętności należy posiadać odpowiednią ilość punktów doświadczenia (XP), która jest wyświetlana w menu w prawym górnym narożniku ekranu.

Lewiatan - Walka w zwarciu

Dla osób preferujących starcia w bezpośrednim kontakcie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać Kratosa w taki sposób, żeby dobrze walczył zarówno na dystans, jak i w zwarciu. Podobnie, jak w przypadku rzutów podstawowe ataki opierają się na ciosach słabszych, ale szybkich (R1) lub powolnych, lecz potężnych (R2).

umiejetnosci1b

Uderzenie kata (1 na obrazku powyżej) - w trakcie ataku wciśnij i przytrzymaj R2, aby wyprowadzić potężne uderzenie. Silny i przydający się atak, o ile zastosuje się go w odpowiedniej chwili (ładowanie sprawia, że Kratos może zostać zaatakowany przez wrogów).

Mroźny pęd (2) - podczas biegu wciśnij R1, aby wykonać atak ze skokiem. Warte rozwinięcia, jeśli często chcemy szybko doskoczyć do wroga.

Furia Lewiatana (3) - w trakcie biegu należy wcisnąć R2, żeby wykonać potężny atak z doskoku. Jeszcze lepsza opcja od Mroźnego pędu, ale wymagająca większego rozwinięcia topora.

Druzgocąca nawałnica (4) - wciśnij i przytrzymaj R1, aby Kratos rozpoczął szybką serię ciosów. Bardzo przydatna umiejętność, jeśli często walczymy z większymi grupami przeciwników i chcemy atakować wszystkich naraz. Zdolność ta w sporym stopniu jest bowiem w stanie stopować wyprowadzane przez nich ciosy.

Wieczna zmarzlina (5) - jeśli nie odnosisz obrażeń podczas wyprowadzania szybkich serii ataków, to ciosy zyskują dodatkową premię od mrozu. Jeżeli nie masz problemów z omijaniem wrogich ataków, to warto przemyśleć zakupienie tej umiejętności.

Lodowcowa zmarzlina (6) - zwiększa stopień naładowania Wiecznej zmarzliny. Jeśli często stosujesz tę umiejętność, to dobrze jest zakupić to ulepszenie.

Duma mrozu (7) - mocny cios kończący szybką serię ciosów. Aby go wyprowadzić należy skorzystać z następującej kombinacji: R1, R1, R1, R2.

Wirująca nawałnica (8) - podczas wykonywania uniku przesuń lewy analog do przodu i szybko wciśnij R1, co spowoduje wyprowadzenie błyskawicznego ataku. Jeśli często korzystasz z uników, to dobrze jest rozwinąć tę przydatną umiejętność.

Burza uników (9) - podczas wykonywania uniku wychyl lewy analog do tyłu i szybko wciśnij R1, co wywoła szybki atak z dystansu. Podobnie, jak w przypadku Wirującej nawałnicy, umiejętność godna polecenia osobom korzystającym z uników.

Zamaszysty atak (10) - po wykonaniu ataku i zmianie postawy wciśnij szybko R1, aby Kratos wykonał zamaszysty atak. Umiejętność dobrze sprawdzająca się w zwarciach kombinacyjnych, z dużą ilością ruchu, ale tylko, jeśli potrafisz skutecznie kontrolować głównego bohatera.

Podwójny wicher (11) - rozwinięcie Zamaszystego ataku, dzięki któremu możesz zwiększyć skuteczność kombinacji. Zakup umiejętność, jeśli często korzystasz z powyższej.

Szalejący wicher (12) - ostatni stopień rozwoju Zamaszystego ataku, wydłużający kombinację. Jeśli korzystasz z powyższej umiejętności, to rozwiń to ulepszenie.

Wichrowy rzut (13) - rozwinięcie zamaszystego ataku. Po ataku i zmianie postawy wciśnij R2, aby wyprowadzić atak dystansowy.

Furia wichru (14) - finalne rozwinięcie Zamaszystego ataku, w którym po ataku i zmianie postawy dwukrotnie wciśnij R2, dzięki czemu wykonasz zabójczą sekwencję dystansowego ataku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami