God of War - Skrzynie Norn: Alfheim

Sarkofagi z cennymi łupami w świecie elfów.

Skrzynie Norn, to specjalny rodzaj sekretów, w których można odnaleźć cenne przedmioty rozwijające postać głównego bohatera. Przykładowo znajdywane w nich Jabłka Idunn pozwalają na zwiększenie maksymalnego poziomu zdrowia głównego bohatera (warunkiem jest otworzenie trzech skrzyń i zdobycie trzech jabłek).

Otwieranie skrzyń Norn jest nieco bardziej skomplikowane niż zwykłych. Każda jest bowiem opieczętowana kilkoma runami. Aby je "wyłączyć" należy odnajdować pieczęcie i niszczyć je lub w nie uderzać (najczęściej rzucając w nie toporem).

Pieczęcie często są poukrywane i trzeba nieco się natrudzić, aby do nich dotrzeć. Po dezaktywowaniu trzech pieczęci uzyskasz dostęp do skrzyni.

Oto bonusy, które można znaleźć w skrzyniach:

 • Jabłka Idunn - odnalezienie trzech zwiększa maksymalny poziom zdrowia Kratosa.
 • Róg krwistego miodu - zdobycie trzech zwiększa maksymalną wartość spartańskiego szału.

Poniżej znajdują się lokacje ze skrzyniami Norn w Alfheimie. W tej krainie można znaleźć 4 takie skrzynie.

Skrzynia #1 (Jabłko Idunn)

s007

Po pokonaniu kilku oddziałów mrocznych elfów w pobliżu cel więziennych będziesz musiał przejść przez most. Na jego końcu, z lewej strony znajduje się skrzynia. Aby ją otworzyć musisz zniszczyć trzy pieczęcie.

 • Pierwsza jest na podwyższeniu po drugiej stronie mostu. Znajduje się za ścianą z prawej strony i dość trudno ją zobaczyć. Rzuć w nią toporem (możesz ułatwić sobie zadanie ładując topór specjalną umiejętnością - lodowym wybuchem). Możesz też skorzystać z mechanizmu, aby zjechać na sam dół, zablokować platformę na dole rzucając w koło z prawej, a potem odwrócić się, podskoczyć do wnęki i przywołać topór, dzięki czemu znajdziesz się w pobliżu pieczęci.
 • Druga pieczęć (1) pojawi się w prawym dolnym narożniku, jeśli dwukrotnie obrócisz mechaniczne koło opuszczające część mostu (rzuć w pieczęć toporem).
 • Trzecia pieczęć pojawi się, jeśli opuścisz część mostu w dół raz i zablokujesz mechanizm rzucając toporem w koło z prawej strony. Po zeskoczeniu na dół obróć się, a pieczęć będzie przed tobą. Wezwij topór i zniszcz ją szybko, kiedy się wychyli.

Skrzynia #2 (Róg krwistego miodu)

s008

Po walce z pradawnym uruchomisz magiczny, niebieski most. Dotrzesz nim do zamkniętych drzwi do świątyni. Skieruj się w lewo i zejdź na dół po schodach, a zobaczysz wejście do lokacji, gdzie znajduje się skrzynia (musisz rzucić w roślinę toporem). Aby otworzyć skrzynię rzuć toporem w trzy pieczęcie:

 • Pierwsza (1) jest naprzeciwko wejścia do tunelu ze skrzynią.
 • Druga (2) jest na lewo od wejścia, nieco na górze.
 • Trzecia (3) znajduje się za skrzynią.

Skrzynia #3 (Róg krwistego miodu)

s009

Po dotarciu do lokacji na szczycie schodów, gdzie musisz otworzyć drzwi przy pomocy runy i misy z piaskiem. Poszukiwana skrzynia znajduje się nag górze z lewej strony. Aby się do niej dostać musisz toporem trafić w trzy pieczęcie. Ustaw się na prawo od skrzyni tak, abyś z jednego miejsca mógł sprawnie rzucać w kolejne pieczęcie.

 • Pierwsza (1) jest oddalona od skrzyni, z jej lewej strony.
 • Druga (2) też jest przy skrzyni, ale bliżej niej.
 • Trzecia (3) jest oddalona z prawej strony (na prawo od schodów).

Skrzynia #4 (Jabłko Idunn)

s010

Skrzynię znajdziesz na lądzie na południowym wschodzie Alfheimu. Po przybyciu na plażę rusz przed siebie. Skorzystaj z mechanizmu otwierającego bramę przed tobą, po czym szybko przeskocz przez małą przepaść i przebiegnij pod bramą, która zaraz się zamknie. Skieruj się teraz w lewo, a po chwili dotrzesz na okrągły placyk ze skrzynią. Teraz rzuć w następujące pieczęcie:

 • Drugą (1) od lewej.
 • Czwartą (2) od lewej.
 • Tę, która znajduje się nad wejściem do lokacji (3).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami