Ołtarze Jotunów to specjalny rodzaj sekretów związanych z pracą o nazwie Nie tylko legendy.

Celem jest dotarcie do 11 ołtarzów rozlokowanych w różnych częściach świata. Aby ołtarz został „zaliczony" należy rozchylić podwójne, drewniane drzwi.

Na każdym ołtarzu jest przedstawiona historia innego, legendarnego giganta.

Można się z nimi zapoznać po rozłożeniu ołtarza - wtedy naszym oczom pojawi się rysunek związany z daną postacią.

Często historia zostanie okraszona komentarzem Atreusa, posiadającego wiedzę na temat gigantów i ich poczynań.

Odkrycie jednego ołtarza zapewnia 100 punktów doświadczenia, a ukończenie całego zadania 6000 punktów doświadczenia.

Ołtarz #1 (Midgard - Dziki las)

o001

Po przejściu przez podwójną, świątynną bramę skręć w lewo. Dotrzesz do łańcucha, po którym wejdź na górę. Następnie udaj się na schody i wejdź nimi do nowej lokacji, gdzie znajdziesz zamknięty ołtarz. Otwórz go, a zapoznasz się z pierwszą historią.

Ołtarz #2 - Hrungnir (Midgard - Rzeczna przełęcz)

o002

Kolejny ołtarz znajdziesz podczas przemierzania Rzecznej przełęczy. Po walce z draugrami wdrapiesz się na górę, a potem będziesz musiał przeskoczyć mostek z lewej strony. Udaj się w lewo, gdzie stoczysz pojedynek z kolejną grupą draugrów. Po ich pokonaniu podejdź do końca areny - znajdziesz tu następny ołtarz.

Ołtarz #3 - Jormugand (Midgard - Wybrzeże dziewięciu)

o003

Po tym, jak z mostu Tyra wejdziesz do świątyni, gdzie zostaniesz zaatakowany przez grupę przeciwników. Po ich pokonaniu zniszcz drzewo z lewej, dzięki czemu odblokujesz przejście do lokacji z ołtarzem.

Ołtarz #4 - Groa (Alfheim)

o004

Po walce z pradawnym odblokujesz most, którym dojdziesz do zamkniętych drzwi świątyni. Skieruj się w prawo I zejdź po schodach na dół. Natkniesz się tu na kupca Sindriego, a na prawo od niego znajdziesz ołtarz.

Ołtarz #5 - Ymir (Midgard - Góra)

o005

Po pokonaniu smoka wejdziesz do jaskini, która prowadzi do mostu, który musisz opuścić na dół (w lokacji ten po raz pierwszy spotkasz silnego, lodowego wojownika vieka oraz znajdziesz skrzynię Norn). Podnieś czerwony kryształ z prawej i rzuć nim w ścianę z roślin znajdującą się w jaskini z lewej. Następnie strzel w kryształ elektryczną strzałą Atreusa. Po eksplozji wejdziesz do miejsca, gdzie znajdziesz ołtarz.

Ołtarz #6 - Bergelmir (Midgard - Świątynia Tyra)

o006

W tajnej komnacie Tyra, a konkretnie po zjechaniu na dół platformą znajdującą się między posągami dwóch gigantów. Ołtarz będzie w lokacji, do której zjedziesz (do tego miejsca dostajesz się podczas misji głównej o nazwie Droga do Jotunheimu).

Ołtarz #7 - Thrym (Midgard - Wybrzeże Dziewięciu: Wieża Strażnicza)

o007

Wejdź na szczyt kamiennej ścianie, gdzie znajdziesz linę, która prowadzi przez wnętrze góry w dół. Po zjechaniu do końca ołtarz będzie przed tobą.

Ołtarz #8 - Skadi (Midgard - Veidrrgard)

o008

Znajdziesz go w Veidrrgardzie, do którego można dotrzeć po otwarciu bramy w Skalnych Wodospadach. Ołtarz znajduje się za wielką bramą, którą otwierasz, żeby dotrzeć do jednego z ołtarzy pozwalających na uwolnienie smoka Otra (więcej na temat otworzenie bramy na stronie Uwolnij smoki - Niewola Otra). Ołtarz będzie przed tobą zaraz po otworzeniu przejścia.

Ołtarz #9 - Starkadr (Midgard - Konunsgard)

o009

Do Konunsgardu, czyli krainy w północno zachodniej części Midgardu, dotrzesz w ramach przysługi o nazwie Niech żyje król. Ołtarz znajdziesz w krasnoludzkiej twierdzy, w pierwszym pomieszczeniu z prawej strony. Więcej na temat wejścia do samej twierdzy znajdziesz w opisie wspomnianego wyżej zadania dodatkowego.

Ołtarz #10 - Thamur (Midgard - Zwłoki Thamura)

o010

Znajdziesz go w ukrytej komnacie, do której możesz wejść z placu w pobliżu przystani.

Ołtarz #11 - (Muspelheim)

Ostatni ołtarz znajdziesz w Muspelheimie na prawo od pierwszej mistycznej bramy, do której dotrzesz.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta