Podczas przemierzania świata gry natkniesz się na charakterystyczne, zielone kruki, które często przesiadują w różnych częściach lokacji.

Są to kruki boga Odyna, który dzięki nim obserwuje wydarzenia dziejące się w wielu światach.

Jeśli zabijesz jednego kruka (najłatwiej rzucić w nie toporem z dystansu), to automatycznie rozpoczniesz pracę o nazwie Oczy Odyna, polegającą na eliminowaniu tych zwierząt.

Pamiętaj, że wyeliminowanie każdego ze "szpiegów" Odyna zapewnia punkty doświadczenia (XP). Ponadto wykonanie poszczególnych et

Warto dodać, że w kruki wydają charakterystyczne dźwięk, dzięki czemu można łatwiej zlokalizować je podczas pobytu w danej lokacji.

Kruki występują w różnych miejscach krain. Poniżej znajdują się opisy oraz ich lokalizacje zaznaczone na mapach.

Poniższe opisy dotyczą kruków Odyna występujących się w świecie ludzi, czyli Midgardzie.

Dziki las (Liczba kruków: 1)

Kruk #1

p013

Na końcu ukrytej komnaty. Lata nad lokacją, gdzie znajduje się szczelina.

Rzeczna Przełęcz (Liczba kruków: 6)

Kruk #1

p001

Po zabiciu zbójów, którzy na arenie z zaskoczenia zaatakują Kratosa i Atreusa, wejdź na górę korzystając z łańcucha, który zrzuci chłopak. Następnie przejdź na drugą stronę przepaści po wąskiej półce skalnej z lewej strony. Wyjdziesz na otwarty teren - kruk będzie siedział na kamieniu przed tobą.

Kruk #2

p014

W jaskini do której docierasz, po rozwiązaniu łamigłówki z wielkimi drzwiami i obrotowymi mechanizmami. W trakcie przechodzenia przez jaskinię dotrzesz do miejsca, gdzie z prawej strony jest prześwit, przez który mocno świeci słońce. To właśnie tam znajduje się kruk.

Kruk #3

p002

W miejscu walki z trollem. Kruk siedzi na jednym z wysokich, kamiennych łuków. Rzuć w niego toporem, aby się z nim rozprawić.

Kruk #4

p003

Po walce z trollem przejdziesz przez jaskinię i trafisz do opuszczonej wioski. Kruk znajduje się na dachu domu z prawej.

Kruk #5

p015

Na końcu ukrytej komnaty pod domem wiedźmy, gdzie natkniesz się na walkirię. Kruk znajduje się na kamiennym okręgu nad areną.

Kruk #6

p016

Naprzeciwko domu Frei jest łańcuch. Wejdź po nim na górę i skieruj się w prawo. Kruk będzie siedział na kamieniu na górze przed tobą.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta