God of War - Artefakty: Zgubione i znalezione, Twarze magii, Opuścić statek (Midgard)

Sekrety w Midgardzie, które zapewniają punkty doświadczenia i pieniądze.

Artefakty to specjalny rodzaj sekretów, które możemy odnaleźć podczas eksplorowania różnych krain w grze. Zazwyczaj są to przedmioty tworzące jakąś kolekcję, na przykład zabawki Atreusa lub cenne kielichy.

Odnalezienie jednego artefaktu danej kolekcji, automatycznie zapoczątkowuje zadanie dodatkowe związane z całą kolekcją.

Zebranie całej kolekcji zapewnia dodatkową nagrodę w postaci punktów doświadczenia. Ponadto zdobyte artefakty możemy spieniężyć za gotówkę u kupców.

Poniżej przedstawiamy artefakty podzielone na zestawy (Zgubione i znalezione, Twarze magii oraz Opuścić statek!), które możemy odnaleźć podczas eksploracji Midgardu. W sumie, w tym świecie można odnaleźć 34 tego rodzaju przedmioty.

Zgubione i znalezione

Zestaw czterech artefaktów związanych z zabawkami Atreusa, które są do odnalezienia w Dzikim Lesie w pobliżu chaty bohaterów na początku przygody.

  • Liczba artefaktów: 4
  • Nagroda: 350 XP

Zabawka #1 (Dziki las)

a001

Naprzeciwko wejścia do domu znajdziesz kilka głazów i drzew. Za nimi znajduje się kamienna ściana, a przy niej leżąca na ziemi pierwsza zabawka.

Zabawka #2 (Dziki las)

a002

Po wyruszeniu na polowanie podążaj za synem. W pewnej chwili dotrzesz w pobliże kamiennego mostu. Druga zabawka leży na ziemi na lewo od niego.

Zabawka #3 (Dziki las)

a003

Z lewej strony lokacji, do której dotrzesz schodząc po łańcuchu i rozprawiając się z kilkoma wilkami. Zabawka leży na ziemi we wnęce z lewej strony.

Zabawka #4 (Dziki las)

a004

Po walce z draugrami w świątyni przejdź przez kamienne drzwi z prawej. Trafisz do lokacji z kilkoma wilkami oraz zabawką, leżącą na ziemi.

Twarze magii

Jest to kolejny zestaw artefaktów do zebrania. Tym razem celem jest odnalezienie i zdobycie dziewięciu różnorodnych masek.

  • Liczna artefaktów: 9
  • Nagroda: 350 XP

Maska #1 (Rzeczna przełęcz)

a005

Po rozprawieniu się ze zbójami, którzy podstępnie zaatakują Kratosa, bohater opuści lokację korzystając z łańcucha zrzuconego przez syna. Po przejściu przez wąską półkę skalną skieruj się w prawo. Znajdziesz tu łańcuch prowadzący na dół. Skorzystaj z niego, a potem rusz przed siebie. Na końcu drogi znajdziesz zwłoki, a przy nich poszukiwaną maskę.

Maska #2 (Rzeczna przełęcz)

a006

Po pierwszych odwiedzinach w sklepie Broka (po tym, jak poznasz go na moście), skieruj się w prawo. Zeskocz na znajdującą się poniżej półkę skalną i podnieś maskę leżącą przy zwłokach rycerza z lewej strony.

Maska #3 (Rzeczna przełęcz)

a007

Po przejściu przez lokację, gdzie znajduje się przepaść oraz pułapka z kolcami, zsuwająca się z sufitu (blokujesz ją zamrażając mechanizm). Po przejściu przez lokację wejdziesz na górę. Na ziemi z prawej zobaczysz zwłoki, a przy nich kolejny artefakt z tej kolekcji.

Maska #4 (Rzeczna przełęcz)

a008

Po opuszczeniu komnaty z pułapką, w której sufit z kolcami zjeżdżał na dół, trafisz na otwartą przestrzeń. Podejdź do krawędzi z lewej i ruszaj przed siebie. Po kilku krokach natkniesz się na zwłoki i kolejny artefakt.

Maska #5 (Rzeczna przełęcz)

a009

Po wejściu do jaskini, do której dostajesz się rozwiązując zagadkę z wielkim kołem I runicznym napisem. Kiedy znajdziesz się w środku skieruj się w lewo i wskocz na podwyższenie. Maska będzie leżeć na ziemi przed bohaterem.

Maska #6 (Rzeczna przełęcz)

a028

Po dotarciu do opuszczonej wioski. Artefakt znajdziesz przy ciele żołnierza, który leży za jednym z domków z prawej strony.

Maska #7 (Rzeczna przełęcz)

a022

W jaskini pod domem wiedźmy. Skorzystaj z zejścia prowadzącego do niższej części jaskini. Z prawej strony jest wielki, kamienny głaz na drewnianym podwoziu. Przepchnij go w prawo i wrzuć do wody. Dzięki temu będziesz mógł z niego przeskoczyć na wysepkę w tunelu przed tobą. Udaj się tam i podnieś maskę.

Maska #8 (Rzeczna przełęcz)

a023

Po wyjściu z jaskini wiedźmy (po wspinaczce po kamiennej ścianie), zacznij kierować się w stronę jej domu wzdłuż ścieżki. Z prawej strony zobaczysz zwłoki, a przy nich kolejny artefakt.

Maska #9 (Rzeczna przełęcz)

a029

Naprzeciwko domu wiedźmy. Wejdź na górę po łańcuchu i zacznij kierować się w prawo. Z lewej strony w zaroślach natkniesz się na zwłoki i artefakt (są przed kamieniem, na którym siedzi jeden z kruków).

Opuścić statek!

Na Wybrzeżu dziewięciu możesz rozpocząć poszukiwania artefaktów związanych z rozbitym statkiem. Wśród rzeczy do znalezienia znajdują się między innymi cenne ozdoby, które można sprzedać u napotkanych kupców.

  • Liczba artefaktów: 9
  • Nagroda: 615 XP

Galion #1 (Wybrzeże dziewięciu)

a010

Na plaży, na którą dostaniesz się korzystając z windy znajdując się z boku mostu Tyra. Po zjechaniu na dół skorzystaj z łańcucha i przejdź do części nabrzeża z miejscem dla łodzi. Artefakt znajduje się przy ciele zabitego mężczyzny. Rzuć toporem w obrotowy mechanizm na górze, dzięki czemu pozbędziesz się przeszkody w postaci kolców.

Galion #2 (Wybrzeże dziewięciu)

a011

Na moście Tyra, obok wejścia do świątyni, znajdziesz schody prowadzące na dół. Skorzystaj z nich, a dotrzesz do nabrzeża. Znajdziesz tu zwłoki oraz leżący przy nich artefakt.

Galion #3 (Wybrzeże dziewięciu - Krucze Klify)

a033

W miejscu, gdzie leży ciało giganta zlokalizuj na pobliskiej skale drewnianą ściankę. Zniszcz ją, pdsadź Atreusa i wejdź na górę po łańcuchu, który zrzuci. Artefakt będzie leżał przy zwłokach z lewej strony.

Galion #4 (Wybrzeże dziewięciu - Wieża Niflheimu)

a034

Po dotarciu do doku wjedź windą na szczyt wieży i skieruj się do narożnika z beczkami z prawej. Znajdziesz tu zwłoki oraz artefakt.

Galion #5 (Wybrzeże dziewięciu - Wyspa Śmierci)

a035

Po dotarciu na najwyższy punkt wyspy. Na lewo od wejścia jest drewniany dźwig, a na prawo od niego pożółkłe głazy. Doprowadź do eksplozji wazy między nimi, a odkryjesz zwłoki z artefaktem.

Galion #6 (Wybrzeże Dziewięciu - Zapomniane Jaskinie)

a037

Po wdrapaniu się na jedną z wyższych partii lokacji dotrzesz do czegoś w rodzaju łba gigantycznego zwierzaka, wychodzącego ze skały. Nieco przed nim, z lewej strony, znajdują się zwłoki, a przy nich artefakt.

Galion #7 (Wybrzeże Dziewięciu - Skalne Wodospady)

a036

Po wejściu na górę po łańcuchu skieruj się w prawo (na lewo od drewnianego mostu). Wejdź na podwyższenie, a artefakt znajdziesz z lewej strony przy zwłokach.

Galion #8 (Wybrzeże Dziewięciu - Wieża Helheimu)

a043

Znajdziesz go przy ciele na szczycie wieży Helheimu.

Galion #9 (Wybrzeże Dziewięciu - Wieża Alfheimu)

a044

Przy zwłokach na szczycie wieży Alfheimu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami