Deweloperzy ze studia inXile Entertainment opublikowali w serwisie Fig wpis, w którym relacjonują postęp prac nad kolejną odsłoną post-apokaliptycznej serii RPG. Według twórców, Wasteland 3 jest już blisko osiągnięcia statusu alfa.

„Weszliśmy w 2018 rok z Wasteland 3 w pełnej produkcji. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udaje się nam dotrzymać wszystkich wyznaczonych terminów dotyczących warstwy graficznej i programistycznej” - pisze starszy producent, Stewart Spilkin.

Według publikacji, pod koniec maja produkcję będzie można przejść od początku do końca. Rozgrywka nie będzie oczywiście pozbawiona licznych błędów, a zespół pracuje jeszcze nad wieloma elementami, ale „to kluczowy moment w procesie tworzenia gry”, podkreśla główny projektant George Ziets.

was
Przemierzymy lodowe krainy

„Niektóre fragmenty są już w wersji alfa. Postęp nad dialogami i konstrukcją poziomów pozwala na ukończenie gry. Ponadto system walki, misje i mechanizmy eksploracji istnieją w pewnej formie” - tłumaczy Zeits. „Ukończenie pierwszego szkieletu projektu było dla nas bardzo ważnym zadaniem” - dodaje.

Twórcy zapewniają, że prace nad produkcją odbywają się w zaplanowanym tempie, a 90 proc. scen w grze przeszło już pierwsze testy. inXile Entertainment zapewnia, że zgodnie z obietnicami, gra zadebiutuje w czwartym kwartale 2019 roku.

Kampanię crowdundingową gry zakończono w listopadzie 2016 roku. Dzięki wpłacającym w serwisie fig.co twórcy zgromadzili ponad 3 miliony dolarów, co stanowi 113 proc. określonego progu minimalnego.

was2
Pustynne klimaty zamieniono na temperaturę poniżej zera

Trzecia odsłona post-apokalitycznego cyklu wprowadzi zmiany zarówno dotyczące rozgrywki, jak i miejsca oraz czasu akcji. Gracz trafi do amerykańskiego stanu Kolorado, który w wyniku wybuchów bomb atomowych, zostaje skuty lodem.

Wcielimy się w jedynego ocalałego członka zespołu Team November - oddziału elitarnej jednostki Rangersów. Podczas zabawy postaramy się odtworzyć grupę - zrekrutujemy nowych żołnierzy oraz wybudujemy bazę, którą wraz z postępami w rozgrywce rozwiniemy.

Wasteland 3 zadebiutuje zarówno na PC, jak i PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Wasteland 3 ufundowane w trzy dni

Twórcy ujawnili dodatkowe progi finansowe.

Pierwszy zwiastun Wasteland 3

Na silniku gry. Ruszyła też zbiórka pieniędzy.

Zapowiedziano Wasteland 3

Akcja w stanie Kolorado i opcje wieloosobowe.