God of War najwyżej ocenianą grą na wyłączność PS4

Według serwisu Metacritic.

Kilka dni temu media zaczęły publikować recenzje nowego God of War. Serwis Metacritic wskazuje, że obecnie produkcja jest najwyżej ocenianą grą dostępną wyłącznie na PS4.

Według danych portalu zbierającego noty wystawiane przez recenzentów, średnia ocen kolejnej odsłony cyklu rozwijanego przez Sony Santa Monica wynosi 95 procent. Rezultat bazuje na 86 opiniach krytyków. Warto zaznaczyć, że wszystkie są pozytywne.

Póki co lepszy wynik - w wysokości 97 procent - osiągnęła jedynie odświeżona wersja GTA 5. Gangsterski tytuł od studia Rockstar ukazał się jednak łącznie na pięciu platformach sprzętowych: nie tylko PS4, ale też PC, PS3, X360 i Xbox One.

God of War jest również drugą najwyżej ocenianą grą autorstwa studiów należących do Sony. Fotel lidera zajmuje - na razie - wydane w 2009 roku Uncharted 2: Among Thieves, z rezultatem wynoszącym 96 proc.

Dziennikarze, którzy mieli okazję przetestować nowe przygody Kratosa, uważają, że produkcja jest wspaniała, choć nie oferuje rewolucyjnych pomysłów, a zapożycza rozwiązania z innych, w tym Wiedźmina, Dark Souls i The Last of Us.

Zobacz: God of War - Poradnik, Solucja

Chwalono także oprawę graficzną, która stoi na wysokim poziomie. Wielu recenzentów jest też zgodnych, że walka - mimo zmiany perspektywy - nadal pozostaje dynamiczna, brutalna oraz satysfakcjonująca.

„Inny, ale niesamowicie ekscytujący - oto nowy God of War. To fantastyczna przygoda, dopracowana w najdrobniejszych szczegółach” - głosi z kolei nasza recenzja produkcji.

Gra debiutuje 20 kwietnia, wyłącznie na PlayStation 4. Akcję osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Do Kratosa dołącza tym razem syn, z którym bohater wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony „boga wojny”.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami