EA może przygotowywać darmowe DLC do FIFA 18, nawiązujące do rozpoczynających się w czerwcu mistrzostw świata w piłce nożnej - wynika z tropów pozostawionych przez twórców gry.

Niedawno opublikowano kolejną aktualizację najnowszej odsłony cyklu. Okazało się, że zawiera nie tylko poprawki i udoskonalenia - gracze prowadzący na Twitterze profil Fifanomics w kodzie odnaleźli linijkę informującą o istnieniu „Free FIFA World Cup Pack”.

Nazwa zestawu sugeruje, że nawiąże do organizowanego w Rosji piłkarskiego mundialu. W skład bezpłatnej paczki najprawdopodobniej wejdą okolicznościowe karty przeznaczone do wariantu Ultimate Team.

Oczywiście wzmianka o pakiecie w nowej aktualizacji nie oznacza, że EA zamierza wprowadzić do gry FIFA 18 tryb dedykowany mistrzostwom świata, choć jest to możliwe. Niewykluczone, że firma udostępni jedynie kilka kartoników powiązanych z czerwcowym wydarzeniem.

Poza tym nawet jeżeli w planach rzeczywiście jest dodatek poświęcony rosyjskiemu turniejowi, niekoniecznie musi być darmowy. Twórcy mogą zdecydować się na bezpłatne wydanie tylko zestawu kart.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, gdy sugeruje się powstanie rozszerzenia traktującego o tegorocznym mundialu. Niedawno komentator w hiszpańskiej wersji FIFA 18 - Manolo Lama - w rozmowie radiem COPA ujawnił, że grudniu nagrywał kwestie na potrzeby mistrzostw świata (dzięki, The Sun).

EA posiada licencję do tworzenia gier bazujących na piłkarskim mundialu. Poprzedni turniej doczekał się samodzielnej produkcji, ale tym razem koncern mógł obrać inny kierunek - zwłaszcza, że na promowanie osobnego tytułu pozostało stosunkowo niewiele czasu.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały