Do tego zadania możesz podejść najwcześniej po ukończeniu pierwszej misji w regionie Rzeka Henbane, czyli Areszt w Hope County. Odblokowanie następuje poprzez porozmawianie z mężczyzną (1) widocznym na poniższym obrazku. Możesz znaleźć go w jednym z pomieszczeń we wspomnianym areszcie.

W ramach wprowadzenia do misji okaże się, że kultyści z Bram Edenu kontrolują stację uzdatniania wody. Wykorzystują infrastrukturę do pompowania błogości, czyli ichniego narkotyku do ujęć wody pitnej.

Naszym zadaniem jest zniszczenie pomp używanych przez kult. Zanim jednak ruszysz do żółtego znacznika misji, zaopatrz się w ciężką broń i zapasy materiałów wybuchowych, gdyż czeka cię też nieco walki.

far_cry_5_poradnik_087

Po rozpoczęciu zadania udajemy się na północny zachód. Jest to miejsce oddalone o ponad dwa kilometry, więc skorzystaj z najbliższego punktu szybkiej podróży lub wykorzystaj preferowany pojazd czy też maszynę latającą. Po dotarciu na miejsce czeka cię naprawdę sporo strzelania. Pozbądź się przeciwników (2) wybiegających na drogę obok i stopniowo pozbywaj się kolejnych przeciwników, aż oczyścisz cały najbliższy teren.

Wśród wrogów zauważysz także ciężkozbrojnych, dlatego odpowiedz na ich możliwości ciężką bronią. Po oczyszczeniu terenu podejdź do widocznego na poniższym obrazku przycisku (3). Aktywuj go, po czym błyskawicznie wskocz do zbiornika wskazanego strzałką. Gdy woda zmieniła swój poziom, po prostu obróć się i wejdź przez widoczny poniżej otwór (4).

far_cry_5_poradnik_088

Po tym, jak poziom wody zacznie się podwyższać, będziesz mógł przejść przez otwór do drugiego podobnego pomieszczenia, gdzie wpłyń do kolejnej rury, od razu po prawej stronie. Płyń do samego końca, bardzo długim korytarzem, aż dotrzesz do kolejnego zbiornika. Wydostań się na górę za pomocą niebieskiej drabiny.

Dostaniesz się w ten sposób do pierwszego z zamkniętych pomieszczeń, gdzie w końcu zniszczysz pierwsze pompy (5). Zauważysz także Faith, która okaże się jednak tylko narkotyczną halucynacją. Możesz jednak oddać strzał w jej kierunku. Zniszcz wspomniane pompy, ostrzeliwując je lub rzucając tam jakikolwiek ładunek wybuchowy i wydostań się na zewnątrz.

far_cry_5_poradnik_089

Przejdź na drugą stronę terenu, gdzie zauważysz kolejny przycisk zmieniający poziom wody. Następnie wskocz do drugiego zbiornika (6). Jeden ze znajdujących się tam otworów jest zablokowany przez drewniane palety i inne elementy. Wrzuć tam granat, aby odblokować przejście i przedostań się dzięki temu do kolejnego budynku.

Poczekaj, aż poziom wodu się zwiększy i wdrap się na górę. Tam zniszczysz kolejne pompy i dzięki temu zakończysz misję. Miej jednak na uwadze fakt, że zaraz po wyjściu z pomieszczenia mogą czekać na ciebie kultyści, którzy zostali zaalarmowani przez hałasy.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko