To zadanie związane z regionem Rzeka Henbane będziesz mógł odblokować najwcześniej po ukończeniu innej misji, Ustawa o czystej wodzie. Ojcowskie rozkazy rozpoczniesz rozmawiając z tą samą postacią w areszcie Hope County. Mężczyznę znajdziesz dokładnie w tym samym pomieszczeniu, co w przypadku wspomnianej misji.

Po wprowadzającym monologu będziesz musiał udać się do Konserwatorium Jessopa, oddalonego o dwa kilometry na wschód, praktycznie u podnóży gór. Twoim zadaniem na miejscu będzie odbicie konserwatorium z rąk kultystów, a następnie spalenie wszystkich roślin błogości. Takie działanie ma spowodować pojawienie się chemika Feenaya, który jest kluczową postacią dla całego kultu, odpowiada bowiem za produkcję tajemniczego narkotyku.

Jako że założeniem misji jest spalenie roślin, dobrze jest mieć przed wyruszeniem w drogę koktajle Mołotowa lub miotacz ognia. Jeśli jednak nie zatroszczysz się o te przedmioty, nic straconego - na miejscu na pewno znajdziesz coś, co łatwo przemieni się w ogień. Rusz więc do celu w dowolny sposób, choć polecamy wykorzystanie śmigłowca bojowego. Konserwatorium jest bowiem posterunkiem kultu (1), a jego przejęcie najłatwiej wykonać właśnie za sterami uzbrojonego helikoptera.

far_cry_5_poradnik_090

Po przejęciu posterunku będziesz musiał spalić trzy z wyznaczonych pól błogości (2). Jak możesz jednak zauważyć, wszystkie z nich posiadają system natrysków, który uniemożliwia wykonanie założenia misji. Przy każdym miejscu tego typu zauważysz drewnianą szopkę, w której odnajdziesz zawór zamykający dopływ wody.

Dopiero po wykonaniu na nim interakcji możesz przystąpić do podpalania roślin. Najłatwiej i najszybciej wykonasz to miotaczem ognia. W okolicy możesz też znaleźć koktajle Mołotowa. Gdy nie masz broni, udaj się obok do handlarza (pojawi się tam po wyzwoleniu posterunku). Po spaleniu wszystkich trzech wskazanych pól, zwrócisz na siebie uwagę niejakiego Feenaya. Zanim jednak mężczyzna pojawi się w okolicy, może upłynąć nawet doba w grze.

Nie czekaj zatem na pojawienie się postaci, ale zajmij się innymi, dowolnymi aktywnościami. Po jakimś czasie wróć na teren konserwatorium, a Feenay prawdopodobnie pojawi się w swoim śmigłowcu. Jeśli tuż obok nie będziesz miał własnej maszyny latającej, mężczyzna bardzo szybko oddali się z pola widzenia. Misja jednak nie zakończy się, a po prostu będziesz musiał udać się w miejsce jego kryjówki. Zmierzaj zatem do żółtego znacznika misji, gdzie zauważysz niewielką chatkę (3).

far_cry_5_poradnik_091

Okolicę, jak można łatwo się tego domyśleć, patrolują różnego typu kultyści. Nie powinni być jednak zaskoczeniem żadnego stopnia, dlatego walka z nimi powinna zająć ci dosłownie kilka chwil. Po oczyszczeniu terenu, udaj się na tyły chatki, gdzie zauważysz otwarty właz (4).

Zejdź po drabinie i błyskawicznie się odwróć, gdyż kilka metrów za tobą znajduje się nie kto inny, jak właśnie wspominany Feenay. Jest to VIP kultu, a więc przeciwnik o nieco wzmocnionej odporności. Użyj więc na nim ciężkiej broni dowolnego typu. Przeszukaj pomieszczenie w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów, po czym opuść schron, a misja zostanie zakończona.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.