Far Cry 5 - Fałszywy prorok

Misja główna: niszczymy wielki pomnik Josepha Seeda.

Do tej misji będziesz mógł przystąpić zaraz po ukończeniu pierwszego zadania w rejonie Rzeka Henbane, czyli Areszt w Hope County. Wówczas wystarczy, że porozmawiasz z kobietą (1) przebywającą na murach aresztu. Możesz jednak spotkać w tym momencie popularny błąd gry, który uniemożliwi ci start tej aktywności.

W takim przypadku najpierw będziesz musiał ukończyć inną misję, Ojcowskie rozkazy. Wówczas możesz udać się do aresztu w Hope County, gdzie porozmawiasz ze zleceniodawczynią zadania Fałszywy prorok. Misja będzie bardzo ciekawa, gdyż wymagać będzie zniszczenia pomnika Ojca, czyli Josepha Seeda.

Prawdopodobne jest, że na monument zwróciłeś uwagę już na samym początku zabawy, gdzie wraz z szeryfem siedziałeś w śmigłowcu, lecąc na spotkanie z przywódcą kultystów. Zanim jednak ruszysz w stronę pomnika, warto udać się do najbliższego lądowiska, skąd zaopatrzysz się w śmigłowiec bojowy.

far_cry_5_poradnik_092

Za jego pomocą w bardzo łatwy sposób zniszczysz pomnik Ojca (2). Wystrzel więc kilka rakiet i na końcu potraktuj jedną lub dwoma seriami z karabinu pokładowego. Poziom zniszczenia pomnika obrazuje żółty pasek w lewym górnym rogu ekranu oraz przy samym monumencie.

Po zupełnym zniszczeniu pomnika będziesz musiał wejść do środka resztek budowli. W tym celu musisz oczywiście wylądować na ziemi, jednak zanim to zrobisz, postaraj się zlikwidować jak największą liczbę wrogów znajdujących się u podnóży szkieletu. Gdy teren będzie dostatecznie oczyszczony, wyląduj i skorzystaj z wejścia do pomnika (3). Zanim jednak to zrobisz, nieco wcześniej zauważysz wyrzutnię rakiet - podnieś przedmiot, jeśli nie posiadasz go na wyposażeniu. Za kilka chwil bardzo się przyda.

far_cry_5_poradnik_093

W środku napotkasz jeszcze pojedynczych przeciwników, jednak nie powinni oni stanowić zbyt dużego zagrożenia. Twoim celem jest dotarcie na najwyższe piętro. Skorzystaj więc z niebieskiej drabiny, która doprowadzi cię na wyższy pułap. Tam rozpraw się z trzema wrogami, po czym skorzystaj z mechanizmu (4) widocznego na powyższym obrazku.

Dzięki temu z góry zjeżdżać będzie bardzo powoli drabina, ale w międzyczasie na niebie pojawi się także wrogi śmigłowiec. Skorzystaj z rakietnicy lub innej ciężkiej broni, aby zestrzelić helikopter i kontynuuj wspinanie. Z każdym kolejnym poziomem spotykać będziesz kolejnych wrogów. Otwieraj także sejfy i korzystaj z dźwigni opuszczających następne drabiny.

Ostatnie poziomy będziesz pokonywał dzięki wspinaniu się po niebieskich linach i przechodząc po metalowych elementach konstrukcyjnych pomnika. Zmierzaj coraz wyżej, uważając przy tym, aby nie runąć w dół. Na samej górze uruchomi się scenka przerywnikowa, w której spalisz biblię Josepha Seeda, kończąc tym samym tę misję. Na dół możesz dostać się w dowolny sposób, korzystając na przykład ze spadochronu lub kombinezonu do szybowania.

Reklama

Powiązane materiały

Ubisoft chce położyć większy nacisk na "wysokiej jakości gry Free to Play"

Aktualizacja: Firma zapewnia, że nie rezygnuje z gier AAA.

Sukces darmowego Star Wars Battlefront 2 w Epic Games Store

Ogromne zainteresowanie i oblężenie serwerów gry.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami