Cliff Bleszinski opublikował na Twitterze wpis, w którym posądza studio Epic Games o próby rekrutowania pracowników Boss Key Productions - twórców LawBreakers oraz niedawno udostępnionego Radical Heights.

„Hej, Epic Games, czy możecie przestać podkradać członków mojego zespołu? Właśnie wydaliśmy Radical Heights na Unreal Engine 4 i jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów” - napisał Bleszinski.

Na profilu szefa Boss Key Productions na platformie Twitter nie ma żadnych innych informacji, więc nie wiadomo ilu i jakich dokładnie pracowników zamierzało przejąć Epic Games. Przedstawiciele studia również nie skomentowali zarzutów.

Warto wspomnieć, że oskarżenia wymierzone w kierunku Epic Games Bleszinski wystosował kilka miesięcy po tym, jak Arjan Brussee opuścił Boss Key Productions. Współzałożyciel studia odszedł z zespołu, by pracować nad nowym projektem Epic Games (dzięki, GamesIndustry).

Sam Bleszinski opuścił Epic Games w 2012 roku, by dzięki nowo założonemu studiu stworzyć debiutanckie LawBreakers. Mimo ciepłego przyjęcia gry, produkcja w segmencie tak zwanych hero shooterów przegrała chociażby z Overwatch, choć obwiniano również PUBG. Z tygodnia na tydzień w sieciowej strzelaninie bawiło się coraz mniej osób.

law
LawBreakers musiało ustąpić gigantom segmentu sieciowych strzelanin

Kilka tygodni temu twórcy LawBreakers poinformowali, że nie będą już rozwijać gry, choć nadal zamierzają ją wspierać, co najpewniej oznacza utrzymywanie serwerów. Niedługo po tym wydarzeniu Boss Key Productions ogłosiło swój nowy projekt - Radical Heights.

Produkcję typu battle royale od razu opublikowano w dziale Wczesnego Dostępu na Steamie, choć twórcy podkreślali, że jest to „ekstremalnie wczesna wersja gry”. Aktualnie na platformie Valve Radical Heights otrzymuje mieszane recenzje.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały