TOP 10 najciekawszych sekretów Wiedźmina 3

Tajemnice Dzikiego Gonu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon odniósł niesamowity sukces. To pierwsza gra z Polski, na którą cały świat zwrócił tak dużą uwagę. Geralt z Rivii stał się dzięki tej produkcji jedną z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów gier - wiedźmin trafi nawet do bijatyki SoulCalibur 6.

RPG od CD Projekt RED zadebiutowało w 2015 roku. To ogromny projekt, w którym wielu odbiorców spędziło setki godzin. Mimo to, odkrywanie wszystkich sekretów i tajemnic trwa niemal cały czas - w końcu w tak dużej grze łatwo coś przeoczyć. A szkoda, bo ciekawych easter-eggów deweloperzy przygotowali całkiem sporo.

W niniejszym zestawieniu przedstawiamy dziesięć najbardziej interesujących sekretów z Dzikiego Gonu. Przyznamy bez bicia, że podczas pierwszej przygody w Wiedźminie 3 sami zwróciliśmy uwagę tylko na jedno odniesienie z całej naszej listy - to, o którym piszemy poniżej. Pozostałe po prostu trudno czasem dostrzec, ale interesujące jest powracanie do gry, by na własną rękę sprawdzić niektóre tajemnice. Tak zapewne uczynią niektórzy z Was już niedługo.

Jeśli chcecie wykonać wszystkie misje, zadania lub zebrać rynsztunki, skorzystajcie z naszego obszernego poradnika do Wiedźmina 3. Zachęcamy także do sprawdzenia kolejnej porcji tajemnic i ciekawostek ze świata Wiedźmina 3 - Wiedźmin 3 - 20 ciekawostek, o których mogliście nie wiedzieć.

Ale, żeby nie przeciągać zbytnio wstępu - zaczynamy!

10. Zabójczy królik

„Monty Python i Święty Graal” to dla wielu film kultowy - stworzony przez jedną z najbardziej znanych grup kabaretowych w historii, czyli ekipę Monty Pythona. Poznajemy historię grupy śmiałków poszukujących tytułowego artefaktu.

Ów rycerz szybko traci głowę. Dosłownie. Pozornie niewinny króliczek rzuca mu się do gardła. Następnie cała grupa rzuca się na stwora, ale ostatecznie wszyscy decydują się na zastosowanie Świętego Granatu (Holy Hand Grenade, znany jest - swoją drogą - z cyklu Worms).

Otóż, w pewnym lesie w Wiedźminie 3, Geralt przy jednej z jaskiń może dostrzec znajomo wyglądającego białego królika. Co więcej, przy zwierzątku widać plamy krwi i ludzkie szczątki. To scena bez dwóch zdań inspirowana filmem Pythonów.

Witcher_3_Monty_Python_Reference
Grzeczny... grzeczny króliczek...

Dla nieco młodszych odbiorców, lub po prostu nie kojarzących wspominanej sceny z filmu, umieszczamy ją poniżej. Przy okazji - polecamy zapoznać się z całym dziełem.

Króliki i specyficzny, brytyjski humor to oczywiście nie koniec ciekawostek i interesujących tajemnic z Dzikiego Gonu. Na następnej stronie będzie o czymś zupełnie odmiennym - opisujemy bowiem nawiązania do pewnego serialu HBO.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami