Studio DICE ogłosiło, że 18 kwietnia strzelanka Star Wars Battlefront 2 otrzyma kolejną dużą aktualizację. Twórcy wprowadzą między innymi ograniczony czasowy tryb rozgrywki - Łowy Ewoków.

Zgodnie z nazwą, wariant umożliwi graczom rozprawienie się z sympatycznymi, aczkolwiek groźnymi mieszkańcami księżyca Endor. Podczas zabawy zainteresowani wcielą się w tubylców lub szturmowców.

Zasady rozgrywki w nowym trybie są proste: zabawę rozpocznie atak futrzanych istot na wrogie wojska. Warto jednocześnie zaznaczyć, że każdy pokonany przedstawiciel Imperium odrodzi się jako następny Ewok.

Starcie zakończy się zwycięstwem wojowniczych „misiów” w momencie, gdy na placu boju nie pozostanie żaden szturmowiec. Intruzi zaś wygrają, jeżeli zdołają wytrwać do czasu pojawienia się zespołu ewakuacyjnego.

W walce Ewoki skorzystają z włóczni, ogników oraz szeregu umiejętności. Zmagania mogą jednak nie należeć do prostych, ponieważ żołnierze Imperium dysponują przewagą - zrobią użytek z różnorodnych broni oraz latarek, którymi rozświetlą noc na księżycu Endor

Aktualizacja przywróci również transakcje cyfrowe. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, pojawią się kupowane za prawdziwe pieniądze kryształy służące do odblokowywania alternatywnych wyglądów postaci. Te zdobędziemy też z pomocą gromadzonych w toku zabawy kredytów.

Wraz z nowym trybem rozgrywki twórcy zamierzają zaimplementować około 50 dodatkowych skórek dla bohaterów i zwykłych żołnierzy. W planach są na przykład Leia i Han w strojach z Endor, Rey w kostiumie z Ahch-To, ranny Chewbacca oraz Yoda w kapturze.

Deweloperzy potwierdzili także, że w maju rozpocznie się drugi sezon gry, czyli okres, w ramach którego udostępnią treści związane z określonym tematem przewodnim. Niewykluczone, że odniesie się do debiutującego w przyszłym miesiącu filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”.

Kwietniowa aktualizacja wprowadzi też wiele innych modyfikacji i nowości. Lista zmian obejmuje między innymi opcję przekształcania części do konstruowania przedmiotów w punkty umiejętności, eliminację błędów i poprawki balansu rozgrywki.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Star Wars Battlefront 2 - Recenzja

Świetny multiplayer i problemy.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Aż po zgliszcza

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w przedostatniej misji.

Star Wars Battlefront 2 - znajdźki i sekrety: Bitwa o Jakku

Wszystkie przedmioty kolekcjonerskie w 11 misji.

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Najnowsze

Powstanie kolejna powieść o wiedźminie

Andrzej Sapkowski pracuje nad nową książką.

Valve przejęło twórców Firewatch

Nowa gra studia Campo Santo wciąż powstaje.

Games with Gold maj 2018 - pełna oferta

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain, Vanquish i inne.

God of War - Znaczniki informacji: Alfheim

Poznaj lokalizacje miejsc, gdzie możesz zdobyć wiadomości o świecie elfów.

Reklama