Aktywna w mediach społecznościowych producentka serialu Wiedźmin realizowanego dla platformy Netflix - Lauren S. Hissrich - ujawniła, że niedawno spotkała się z Andrzejem Sapkowskim.

Kobieta od kilku dni przebywa w Polsce, a wizytę w kraju nad Wisłą relacjonuje na swoim profilu w serwisie Twitter. Z udostępnionych wpisów można dowiedzieć się, że odwiedziła między innymi Kraków.

Wczoraj zaś opublikowała zdjęcie w towarzystwie Andrzeja Sapkowskiego. Z pisarzem odpowiedzialnym za wykreowanie wiedźmińskiego uniwersum przebywała w jednej z restauracji, gdzie spożyli lampkę mocniejszego trunku. Fotografię opatrzono polskim „Na zdrowie”.

Producentka nie wyjaśniła powodu spotkania z twórcą postaci Geralta z Rivii. Niewykluczone jednak, że chciała pozyskać informacje, które przydałyby się w pisaniu scenariuszów do kolejnych odcinków powstającego serialu.

Teoretycznie Sapkowski jest „konsultantem kreatywnym” projektu. W styczniu tego roku otwarcie przyznał jednak, że nie jest zaangażowany w prace, podkreślając, że nie wie nic o realizowanej dla platformy Netflix adaptacji.

Całkiem możliwe, że od tamtej wypowiedzi zmienił zdanie i postanowił przystać na spotkanie z Hissrich. Wydaje się też, że nie odbyło się zbyt późno, ponieważ serial nadal znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju.

Niedawno producentka poinformowała, że ukończyła pierwszą wersję scenariusza pilotażowego odcinka przygód Geralta. Z kolei kilka miesięcy temu przez przypadek ujawniła mapę, która może świadczyć o miejscach akcji ekranizacji.

Serial Wiedźmin platforma Netflix zapowiedziała w maju ubiegłego roku, a jednym z głównych inicjatorów był Tomasz Bagiński, który pierwotnie chciał nakręcić pełnometrażowy film o Białym Wilku. Za produkcję odpowiadają Platige Image oraz Sean Daniel Company.

Szczegóły pokroju obsady i daty premiery nie są na razie znane. Istnieje jednak wysokie prawdopodobieństwo, że pierwszy sezon przedstawi historię znaną z pierwszych opowiadań osadzonych w wiedźmińskim uniwersum.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki