Creative Assembly opublikowało nowy gameplay ze strategii Total War Saga: Thrones of Britannia. Nagranie przedstawia zabawę Circenn - królestwem wchodzącym w skład klanów Gaelów.

Na czele ugrupowania stoi niejaki Aed. Stronnictwo zlokalizowane na terenie dzisiejszej Szkocji posiada między innymi specjalny rodzaj budynków, które podczas rozgrywki gwarantują odporność na negatywne efekty opadów śniegu.

Kierujący krajem gracze w bitwach mogą skorzystać z piechoty, wśród której są wyszkoleni włócznicy. W armii frakcji są również bardzo silne jednostki do walki dystansowej - kusznicy zadają wrogim wojskom duże obrażenia.

Ciekawostką jest tak zwany „kamień przeznaczenia” (w oryginale Stone of Destiny”). W toku zmagań pojawi się zadanie polegające na odnalezieniu artefaktu. Przedmiot oferuje określone bonusy, które przydają się w zabawie.

Akcja tytułu rozpoczyna się w 878 roku. Wikingowie, którzy jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej grabili angielskie terytoria, teraz są już osadnikami na wyspach. Motywem przewodnim będą starania różnych władców o zjednoczenie wysp pod jednym sztandarem.

W produkcji pojawi się sześć „kultur”, w tym Wikingowie, Anglosasi oraz klany Gaelów. Każda dzieli się na kilka zróżnicowanych frakcji, wyróżniających się unikalnymi zdolnościami oraz jednostkami.

Total War Saga: Thrones of Britannia zadebiutuje 3 maja na PC. Gra jest pierwszą odsłoną podserii Total War. Cykl skupi się na krótszych okresach historycznych i obejmować tereny mniejsze niż Rome, Empire czy Medieval.

Niedawno twórcy zaprezentowali przygotowywany na potrzeby produkcji system polityki i intryg. Mechanizm pozwoli organizować spiski i knowania przeciwko sojusznikom - przykładowo gracze otrzymają możliwość zlecenia zabójstwa nielojalnego generała.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki