Skyrim dostępny za darmo przez weekend na PC i Xbox One

W wydaniu Special Edition.

Bethesda zorganizowała akcję, w ramach której do końca weekendu posiadacze PC oraz konsol Xbox One mogą za darmo pograć w The Elder Scrolls 5: Skyrim w odświeżonym wydaniu Special Edition.

Na komputerach osobistych oferta obowiązuje do godziny 21:00 w niedzielę, 15 kwietnia, czasu polskiego. Produkcję można pobrać bezpłatnie za na platformie Steam. Jest też przecena - do 23 kwietnia tytuł kosztuje 87,49 zł.

Na Xbox One okres testowy trwa do 16 kwietnia. W celu ściągnięcia gry należy udać się do cyfrowego sklepu Microsoftu, ale zabawa wymaga posiadania wykupionego konta Xbox Live Gold. Nie zabrakło również promocji - Skyrim dostępny jest za 88 zł.

Tradycyjnie, wszystkie dokonane w trakcie darmowego weekendu postępy w rozgrywce zostaną zapisane. Dzięki temu, w przypadku nabycia pełnej wersji produkcji pojawi się opcja kontynuowania zmagań.

01
Weekendowa wycieczka po prowincji Skyrim

Skyrim w wersji Special Edition oferuje podstawowy tytuł oraz trzy DLC - Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn. Do tego odświeżona oprawa wizualna: wprowadzone zmiany obejmują między innymi wyższą rozdzielczość, lepsze efekty wizualne, wolumetryczne słupy światła i dynamiczny efekt głębi ostrości.

Akcję gry osadzono 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Głównym bohaterem jest dovahkiin, czyli łowca smoków. Na początku zabawy gracze tworzą jednak własnego podopiecznego, dobierając nie tylko płeć, ale i rasę.

„Skyrim Special Edition to zgrabne usprawnienia względem oryginału, a posiadacze konsol w końcu otrzymują oprawę dorównującą lub nieco przekraczającą bazowe wydanie PC na maksymalnych ustawieniach (i bez modów)” - twierdziło w swojej analizie Digital Foundry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami