Skyrim dostępny za darmo przez weekend na PC i Xbox One

W wydaniu Special Edition.

Bethesda zorganizowała akcję, w ramach której do końca weekendu posiadacze PC oraz konsol Xbox One mogą za darmo pograć w The Elder Scrolls 5: Skyrim w odświeżonym wydaniu Special Edition.

Na komputerach osobistych oferta obowiązuje do godziny 21:00 w niedzielę, 15 kwietnia, czasu polskiego. Produkcję można pobrać bezpłatnie za na platformie Steam. Jest też przecena - do 23 kwietnia tytuł kosztuje 87,49 zł.

Na Xbox One okres testowy trwa do 16 kwietnia. W celu ściągnięcia gry należy udać się do cyfrowego sklepu Microsoftu, ale zabawa wymaga posiadania wykupionego konta Xbox Live Gold. Nie zabrakło również promocji - Skyrim dostępny jest za 88 zł.

Tradycyjnie, wszystkie dokonane w trakcie darmowego weekendu postępy w rozgrywce zostaną zapisane. Dzięki temu, w przypadku nabycia pełnej wersji produkcji pojawi się opcja kontynuowania zmagań.

01
Weekendowa wycieczka po prowincji Skyrim

Skyrim w wersji Special Edition oferuje podstawowy tytuł oraz trzy DLC - Dawnguard, Hearthfire i Dragonborn. Do tego odświeżona oprawa wizualna: wprowadzone zmiany obejmują między innymi wyższą rozdzielczość, lepsze efekty wizualne, wolumetryczne słupy światła i dynamiczny efekt głębi ostrości.

Akcję gry osadzono 200 lat po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części. Głównym bohaterem jest dovahkiin, czyli łowca smoków. Na początku zabawy gracze tworzą jednak własnego podopiecznego, dobierając nie tylko płeć, ale i rasę.

„Skyrim Special Edition to zgrabne usprawnienia względem oryginału, a posiadacze konsol w końcu otrzymują oprawę dorównującą lub nieco przekraczającą bazowe wydanie PC na maksymalnych ustawieniach (i bez modów)” - twierdziło w swojej analizie Digital Foundry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami