Far Cry 5 - Zbawienie

Misja główna: neutralizujemy Rozpacz, czyli kryjówkę kultystów.

To zadanie możesz rozpocząć najwcześniej po ukończeniu misji Areszt w Hope County. Dopiero wtedy możesz swobodnie eksplorować teren aresztu położonego w regionie Rzeka Henbane. Areszt jest jednocześnie miejscem, w którym organizuje się ruch oporu w tej części mapy.

Po jego wyzwoleniu w ramach wspomnianej wyżej misji, na terenie aresztu będziesz mógł porozmawiać z trzema zleceniodawcami nowych misji. Porozmawiaj z mężczyzną w kapeluszu (1) i okularach, aby dowiedzieć się o szczegółach misji Zbawienie.

Dowiesz się w ten sposób o miejscu nazywanym Rozpaczą, gdzie członkowie ruchu oporu są torturowani i zabijani. Twoje zadanie to zlikwidowanie dowódców tego miejsca, co spowoduje zamknięcie Rozpaczy. Zanim jednak udasz się do wskazanego miejsca, warto zakupić - o ile nie zrobiłeś tego wcześniej - śmigłowiec bojowy.

far_cry_5_poradnik_084

Właśnie w takiej maszynie będziesz mógł zakończyć misję nawet nie stawiając nogi na ziemi. Jest to sposób najszybszy i niemal całkowicie pozbawiony ryzyka. W tym celu udaj się więc na najbliższe lądowisko, które znajdziesz na placu przed budynkiem aresztu. Wsiądź do śmigłowca bojowego (2) i udaj się we wskazane miejsce. To teren oddalony o prawie dwa kilometry od aresztu w Hope County.

Po dotarciu na miejsce po prostu zacznij ostrzeliwać kryjówkę (3), koncentrując się przy tym na pojedynczych kultystach. Przebywając w tak bezpiecznej odległości nie musisz raczej obawiać się mocnego ostrzału, chociaż niewykluczone jest, że możesz zostać wielokrotnie trafiony, a maszyna może ulec uszkodzeniu. W tym celu po prostu staraj się pozostawać cały czas w ruchu, okrążając budynek z każdej strony.

far_cry_5_poradnik_085

W pewnym momencie od północy zaczną nadciągać posiłki. Wśród nich mogą być też ciężkozbrojni, którymi warto zająć się w pierwszej kolejności. Po uporaniu się z nimi, zwróć się w kierunku południa, skąd nadpłyną łodzie z posiłkami. W jednej z nich, oznaczonej żółtym znacznikiem misji, znajduje się kapłanka kultu (4).

Po jej zabiciu wyląduj na ziemi i uratuj pozostałych zakładników, o ile nie zginęli podczas prowadzenia wcześniejszego ostrzału. Gdy się tak jednak stało, nie będzie oznaczać to niepowodzenia misji.

Reklama

Powiązane materiały

Ubisoft chce położyć większy nacisk na "wysokiej jakości gry Free to Play"

Aktualizacja: Firma zapewnia, że nie rezygnuje z gier AAA.

Sukces darmowego Star Wars Battlefront 2 w Epic Games Store

Ogromne zainteresowanie i oblężenie serwerów gry.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami