To zadanie możesz rozpocząć najwcześniej po ukończeniu misji Areszt w Hope County. Dopiero wtedy możesz swobodnie eksplorować teren aresztu położonego w regionie Rzeka Henbane. Areszt jest jednocześnie miejscem, w którym organizuje się ruch oporu w tej części mapy.

Po jego wyzwoleniu w ramach wspomnianej wyżej misji, na terenie aresztu będziesz mógł porozmawiać z trzema zleceniodawcami nowych misji. Porozmawiaj z mężczyzną w kapeluszu (1) i okularach, aby dowiedzieć się o szczegółach misji Zbawienie.

Dowiesz się w ten sposób o miejscu nazywanym Rozpaczą, gdzie członkowie ruchu oporu są torturowani i zabijani. Twoje zadanie to zlikwidowanie dowódców tego miejsca, co spowoduje zamknięcie Rozpaczy. Zanim jednak udasz się do wskazanego miejsca, warto zakupić - o ile nie zrobiłeś tego wcześniej - śmigłowiec bojowy.

far_cry_5_poradnik_084

Właśnie w takiej maszynie będziesz mógł zakończyć misję nawet nie stawiając nogi na ziemi. Jest to sposób najszybszy i niemal całkowicie pozbawiony ryzyka. W tym celu udaj się więc na najbliższe lądowisko, które znajdziesz na placu przed budynkiem aresztu. Wsiądź do śmigłowca bojowego (2) i udaj się we wskazane miejsce. To teren oddalony o prawie dwa kilometry od aresztu w Hope County.

Po dotarciu na miejsce po prostu zacznij ostrzeliwać kryjówkę (3), koncentrując się przy tym na pojedynczych kultystach. Przebywając w tak bezpiecznej odległości nie musisz raczej obawiać się mocnego ostrzału, chociaż niewykluczone jest, że możesz zostać wielokrotnie trafiony, a maszyna może ulec uszkodzeniu. W tym celu po prostu staraj się pozostawać cały czas w ruchu, okrążając budynek z każdej strony.

far_cry_5_poradnik_085

W pewnym momencie od północy zaczną nadciągać posiłki. Wśród nich mogą być też ciężkozbrojni, którymi warto zająć się w pierwszej kolejności. Po uporaniu się z nimi, zwróć się w kierunku południa, skąd nadpłyną łodzie z posiłkami. W jednej z nich, oznaczonej żółtym znacznikiem misji, znajduje się kapłanka kultu (4).

Po jej zabiciu wyląduj na ziemi i uratuj pozostałych zakładników, o ile nie zginęli podczas prowadzenia wcześniejszego ostrzału. Gdy się tak jednak stało, nie będzie oznaczać to niepowodzenia misji.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

RekomendacjaFar Cry 5 - Recenzja

Po prostu dobra zabawa.

Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Skrytki prepperskie, opis przejścia, porady ogólne, rozwój postaci.

Far Cry 5 - łowienie ryb: Rzeka Henbane (mapa)

Wszystkie miejsca, gdzie można łowić ryby w Rzeka Henbane.