Jeśli wyzwoliłeś już dwa pierwsze regiony, najwyższy czas zająć się ostatnim z trzech dużych lokacji, czyli miejscem nazwanym Rzeka Henbane. Jest to miejsce zarządzane przez niejaką Faith, która jest jednocześnie ostatnim „przystankiem” przed ostatecznym starciem z samym Josephem Seedem.

Zadanie Areszt w Hope County będzie dostępne świeżo po ukończeniu samouczka w grze, czyli wyzwolenia pierwszego, bardzo małego regionu Dutcha. Lokacja zarządzana przez Faith ma jednak najwyższy poziom trudności spośród wszystkich, dlatego warto się nią zająć właśnie na samym końcu.

Tytułowy areszt znajduje się nieco na południe od środkowej części mapy. Jego lokację zaznaczyliśmy (1) na poniższym obrazku. Dostań się tam zatem w dowolny sposób, ale miej na uwadze fakt, że po drodze mogą atakować cię agresywni kultyści. Sporo strzelania czeka cię także po dotarciu na miejsce.

far_cry_5_poradnik_082

Przeciwników spodziewaj się dosłownie wszędzie. Szybko zauważysz, że areszt (2) jest pod ostrzałem ze strony każdego możliwego rodzaju wroga. Na pierwszy ogień musisz wziąć przede wszystkim ciężkozbrojnych oraz snajperów - to właśnie te jednostki stanowią największe zagrożenie.

Podczas walki możesz i powinieneś korzystać z licznych osłon wokół. Wraz z zabiciem ostatniego przeciwnika uruchomi się scenka przerywnikowa, w ramach której poznasz nowe postacie w grze. Po zakończeniu przerywnika błyskawicznie wespnij się po niebieskiej drabinie na mury aresztu, skąd zyskasz dobry widok na plac przed budynkiem (3). Twoje zadanie to obrona bramy, co wiąże się - tu nie ma żadnego zaskoczenia - z prowadzeniem ostrzału w kierunku nieprzyjaciół.

far_cry_5_poradnik_083

Z czasem wrogowie będą pojawiać się także od innych stron, dlatego wymagane jest ciągłe bieganie po murach w różnych kierunkach. Dobrze jest zwracać uwagę na komunikaty wypowiadane przez radio - informują one o kierunkach, z których nadciągają wrogowie, głównie w samochodach (4).

Podczas walki zwracaj też uwagę na kondycję bramy, która jest przedstawiona za pomocą paska w lewym górnym rogu ekranu. W pewnym momencie zostaniesz poinformowany o nadjeżdżającej cysternie. Wówczas warto jest zeskoczyć na dół, przed budynek aresztu i szybko rozrzucić materiały wybuchowe.

Jeśli cysterna na nie wjedzie, ale nie zostanie doszczętnie zniszczona, wspomóż się granatami lub dynamitem. Wraz z pozbyciem się ostatniego wroga, misja zostanie ukończona, a ty poznasz nowych zleceniodawców w regionie Rzeka Henbane.

Reklama

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redakcja Eurogamer.pl

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Więcej artykułów od Jerzy Daniłko