Red Dead Redemption działa w natywnym 4K na Xbox One X

Plus: Gears of War 2, Portal 2 i inne.

Red Dead Redemption, jedna z najlepiej ocenianych gier Rockstara, otrzymała aktualizację, która dostosowuje grę do mocniejszej wersji konsoli Xbox One. Właściciele sprzętu zobaczą western w rozdzielczości 4K.

Grę określaną mianem „GTA na Dzikim Zachodzie” wydano na Xbox 360 i PlayStation 3, lecz dzięki usłudze wstecznej kompatybilności, w 2016 roku pojawiła się możliwość zagrania na Xbox One. Porównanie oryginalnej i ulepszonej wersji przedstawia materiał opublikowany w serwisie YouTube na kanale ElAnalistaDeBits .

Red Dead Redemption to nie jedyna produkcja ulepszona wizualnie na Xbox One X. Aktualizację otrzymały również Portal 2, Darksiders, Gears of War 2, Star Wars: The Force Unleashed i Sonic Generations. Ponadto, Microsoft zapowiedział, że wszystkie DLC do drugiej odsłony serii Gears of War zostaną udostępnione za darmo.

Ulepszenie grafiki na mocniejszej wersji Xboksa One wiąże się z 9-krotnym zwiększeniem liczby pikseli w stosunku do oryginalnych produkcji, zwiększeniem głębi kolorów z 8-bitowej do 10-bitowej, a także ulepszeniem efektu anty-aliasingu i wyraźniejszymi szczegółami tekstur. W niektórych przypadkach zadbano również o poprawę optymalizacji (dzięki, Destructoid).

Red Dead Redemption ukazał się w 2010 roku. Gracz kieruje poczynaniami Johna Marstona, który musi odnaleźć się w brutalnym świecie Dzikiego Zachodu. Produkcja oferuje otwarty świat wypełniony licznymi zadaniami i aktywnościami pobocznymi - tak samo, jak w serii GTA.

rdr
Red Dead Redemption pożyje dłużej dzięki aktualizacji

W produkcji mamy okazję przejąć jadący pociąg, napić się whisky w saloonie, ścigać się na wierzchowcach czy wziąć udział w grze w kości. Nie zabrakło oczywiście strzelania, a także łapania złoczyńców na lasso.

Zachowywanie się niezgodnie z przyjętymi normami skutkowało umieszczeniem bohatera na liście poszukiwanych przestępców. Gracz miał wtedy możliwość zapłacenia odpowiedniej sumy lub - wzorem unikania policji w GTA - ucieczki przed oprawcami.

Jeszcze dziś informowaliśmy o poszerzeniu usługi wstecznej kompatybilności o nowe tytuły. Do zboru dołączyły między innymi The Elder Scrolls III: Morrowind, Jade Empire, SSX 3 czy Conker: Live & Reloaded.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami