Mod do GTA 5 dodaje realistyczne rany i krwawienie

Zapaść płuc, zawał serca i złamane kości.

Użytkownik serwisu GTA5 Mods o pseudonimie SH42913 opublikował na stronie modyfikację do najnowszej odsłony gangsterskiego cyklu. GunShot Wound dodaje do gry realistyczne obrażenia ciała okraszone odpowiednimi efektami.

Pierwotnie opublikowana w lutym, modyfikacja jest już dostępna w finalnej wersji. GunShot Wound oferuje cztery rodzaje krwawienia i ran: lekkie, średnie, mocne i śmiertelne.

Dwa pierwsze typy mają niewielki wpływ na kierowaną postać, jednak poważniejsze obrażenia powodują zaburzenia widzenia, uniemożliwienie sprintu, a także wyświetlenie licznika pokazującego czas, po którym bohater umrze. W ostatnim przypadku mamy jednak możliwość zapobieżenia tragedii (dzięki, PC Gamer).

Co więcej, mod bierze pod uwagę miejsce trafienia, co pozwala graczowi na wywołanie konkretnych rodzajów ran u przeciwników. Strzały powodują między innymi zapaść płuc, krwawienie wewnętrzne, uszkodzenie systemu nerwowego, a nawet zawał serca. Celowanie w kończyny może natomiast poskutkować kruszeniem kości.

„Różne rodzaje obrażeń powodują różne typy krwawienia i ran. Kule mogą przelecieć przez postać, zostawiają powierzchowne rany i lekkie krwawienie, jednak strzał może też przeszyć płuca na wylot, co stanowi już ranę śmiertelną. Uszkodzone płuca spowalniają postać, a trafione ramiona sprawiają, że trudno celować. Zniszczone nerwy powodują za to mieszane efekty.” - tłumaczy twórca moda.

Mod wychwytuje obrażenia nie tylko podczas strzelanin. Wypadek samochodowy również może zakończyć się otrzymaniem poważnych ran, którymi trzeba się zająć. Gracz leczy postać za pomocą apteczek lub po wybraniu na telefonie numeru 911 i poczekaniu na ratowników medycznych.

trev
Rozgrywka z modem staje się bardziej wymagająca

Informacje o zadawanych przeciwnikom obrażeniach gracz otrzymuje w formie komunikatów wyświetlanych w czasie rzeczywistym, w rogu ekranu. Na środku natomiast otrzymujemy powiadomienia o otrzymanych ranach.

Modyfikację pobieramy na PC ze strony GTA5 Mods. Plik waży jedynie 22 KB.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami