GTA 5 osiągnęło wynik 6 miliardów dolarów przychodu

Najlepiej zarabiający produkt rozrywkowy w historii.

Przychody Grand Theft Auto 5 przekroczyły niedawno 6 mld dolarów - informuje serwis Marketwatch. Produkcja studia Rockstar umacnia więc swoją pozycję jako najbardziej dochodowego produktu rozrywkowego w historii.

Dla porównania - najbardziej dochodowym filmem w historii pozostaje „Avatar” Jamesa Camerona. W przypadku tego obrazu mowa o wyniku 2,8 mld dolarów brutto. Analityk Doug Creutz zaznacza, że nawet po doliczeniu przychodów z platform streamingowych i sprzedaży płyt, żaden film nie może nawet zbliżyć się do osiągnięcia GTA 5.

Najnowsza odsłona cyklu zadebiutowała w 2013 roku, ale wciąż utrzymuje się na wysokich pozycjach rankingów sprzedaży - w ubiegłym roku była trzecią najlepiej sprzedającą się grą w Europie.

Źródłem przychodów jest także GTA Online, czyli tryb multiplayer w Grand Theft Auto 5. Jest dostępny dla każdego, kto zakupi grę, ale oferuje mikropłatności, które pozwalają zdobyć duże sumy wirtualnych dolarów - do kupowania samochodów czy mieszkań.

gta_v_sales_2
GTA Online to stałe źródło zysku dla Take-Two i Rockstar

GTA Online jest stale wspierane. Obecnie twórcy pracują nad wprowadzaniem serii wydarzeń związanych z wyścigami. Wszystkie dodatki do trybu sieciowego są udostępniane bezpłatnie, by zachęcać graczy do regularnej zabawy.

Rockstar nie pracuje nad żadnymi dodatkami do trybu fabularnego GTA 5, choć niedługo po premierze gry sugerowano, że takie DLC mogą powstać. Obecnie firma skupia się na produkcji Red Dead Redemption 2.

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami