Chociaż za nami dopiero marzec, to ukazało się już całkiem sporo gier naprawdę godnych uwagi. Postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu. Przed wami najlepsze gry 2018 roku. Kolejność tytułów jest przypadkowa, a całe nasze zestawienie będzie aktualizowane na bieżąco o gry, które ukażą się w tym roku i pozostawią po sobie dobre wrażenie.

W doborze najlepszych gier kierowaliśmy się werdyktami recenzentów w naszym serwisie, dlatego nasz ranking przedstawia głównie gry z rekomendacją. Każdy jednak ma swoje zdanie, dlatego nie pozostajemy obojętni na krytyków z całego świata, bazując na wynikach w serwisie Metacritic.

Obserwujemy także obecnie panujące trendy i zwracamy uwagę na popularność gier wśród graczy. Nie koncentrujemy się tylko i wyłącznie na tytułach wysokobudżetowych, dlatego w naszym zestawieniu znajdziecie także kilka tytułów niezależnych.

Zaczynamy!

Kingdom Come Deliverance

Kingdom Come: Deliverance jest grą RPG z widokiem z oczu bohatera (FPP). Zabraknie możliwości przełączania kamery. Trafimy do otwartego świata, a rozgrywka jest w dużej mierze nieliniowa.

Akcja gry osadzona jest na terenach historycznej Bohemii - dzisiejszej Republiki Czech. Przygodę rozpoczynamy w roku 1403 n.e. To okres - między innymi - najazdu sił węgierskich na Królestwo Czech.

Deweloperzy postawili na autentyczne przedstawienie realiów, dlatego nie wprowadzono żadnych aspektów fantasy. Zobaczymy więc rycerzy, bandytów, zamki, bitwy, fortece, miasta i miasteczka, ale zabrakło potworów, magii, potężnych artefaktów i zaklętych przedmiotów.

Gra jest stale wspierana przez twórców. Projektanci zaimplementowali wiele różnych odniesień - między innymi do świata Wiedźmina. Regularnie pojawiają się także interesujące mody tworzone przez fanów.

kingdomsc

Monster Hunter World

Najnowsza odsłona serii studia Capcom w końcu przywraca cykl na stacjonarne platformy - po latach wyłączności dla konsoli Nintendo 3DS. Co więcej, jesienią 2018 roku gra trafi także na PC.

Monster Hunter World to przygoda łowcy potworów w fantastycznym świecie. Z głównej bazy wyruszamy na kolejne wyprawy, by likwidować konkretne bestie i pozyskiwać z nich niezbędne do ulepszania ekwipunku materiały.

W grze otrzymujemy aż 14 różnych broni, które drastycznie różnią się stylem rozgrywki. Walka z wykorzystaniem dwuręcznego miecza jest zupełnie inna niż wtedy, gdy korzystamy z lancy czy sztyletów. Każda broń to inny zestaw ciosów.

World to także świetna gra dla fanów wyzwania. Już w trakcie kampanii fabularnej trafiamy na trudne misje, a po napisach końcowych otwiera się przed nami nowy rodzaj zmagań na wyższym poziomie - starcia z najtrudniejszymi potworami wymagają cierpliwości, precyzji i bezbłędnych ataków.

mhws

Into the Breach

Into the Breach to nowa gra twórców kultowej już niezależnej produkcji FTL: Faster Than Light. Nad nowym dziełem deweloperzy pracowali wiele lat, ale bez wątpienia warto było czekać.

Otrzymujemy bowiem angażującą, świetnie przemyślaną strategię turową, która z biegiem czasu odsłania przed nami swoją głębię. Sterujemy oddziałem mechów i musimy odpierać ataki robaków z kosmosu.

Każdy mech to inne umiejętności, a z biegiem czasu odblokowujemy nowe jednostki. Dlatego też komponowanie różnych oddziałów ma wielki wpływ na taktykę, jaką możemy przyjąć w kolejnych podejściach - a tych będzie wiele, ponieważ poziom trudności jest tu wysoki.

Gra jest jednak stworzona z myślą o powtórnym przechodzeniu. Przy jednorazowym przejściu odblokujemy może 2-3 oddziały dodatkowych mechów, co nie stanowi nawet połowy tego, co przygotowali twórcy. Rozgrywka na kilkadziesiąt godzin (co najmniej) gwarantowana.

into1

Reklama

O autorze

Redakcja

Redakcja

Zespół redakcyjny

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Więcej artykułów od Redakcja

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały