Far Cry 5 - Świat jest słaby

Misja główna: pierwsze spotkanie z Jacobem Seedem.

Zadanie o tej specyficznej nazwie rozpocznie się automatycznie, po osiągnięciu odpowiedniej liczby punktów oporu w regionie Góry Whitetail. Więcej o tym aspekcie piszemy na stronie Far Cry 5 - jak odblokować misje i prowadzić fabułę. Ta sama zasada obowiązywała wcześniej, jeśli zacząłeś rozrywkę od regionu Dolina Holland. Automatycznie rozpoczynającym się tam zadaniem było chociażby Oczyszczenie.

Gdy osiągniesz pierwszy punkt oporu, co w przypadku Gór Whitetail powinno nastąpić znacznie szybciej, nawet już po wykonaniu pierwszego zadania głównego w tym regionie, zostaniesz poinformowany o rozpoczęciu polowania na twojego bohatera. W żaden sposób nie będziesz mógł od tego uciec - w pewnym momencie ktoś po prostu postrzeli cię z łuku, po czym zostaniesz przeniesiony do innej lokacji.

Zostaniesz przywiązany do krzesła i wysłuchasz przemówienia Jacoba Seeda, rządzącego w regionie na północy Hope County. W ramach animacji wprowadzającej zostaniesz zahipnotyzowany i znajdziesz się w czerwonej sali. Błyskawicznie chwyć za rewolwer (1) i zabij znajdujących się na krzesłach dwóch przeciwników.

far_cry_5_poradnik_053

W górnej części ekranu zauważysz licznik odmierzający czas. Na początku startujesz z 45 sekundami, ale zyskasz kolejne sekundy wraz z zabijaniem kolejnych przeciwników. Twoim celem jest zabicie ostatniego celu przed upływem czasu. Zaraz po pokonaniu dwóch pierwszych wrogów rusz przez jedyne drzwi. Zaraz za nimi podnieś pistolet maszynowy (2) z zielonej skrzyni i ruszaj dalej.

W kolejnym pomieszczeniu błyskawicznie spójrz w prawo. Będziesz musiał pokonać tam aż czterech nieprzyjaciół (3). Następnie przeskocz nad przeszkodą, kierując się na drugą stronę pomieszczenia - w otworze w ścianie zauważysz obrazy wyświetlane przez rzutnik. To właśnie tam powinieneś się kierować.

far_cry_5_poradnik_054

Przed wejściem do kolejnego pomieszczenia będziesz mógł zyskać strzelbę. To całkiem dobry pomysł, zważywszy na fakt, że kolejnym pomieszczeniem jest zestaw dwóch korytarzy, w których zakamarkach znajduje się sporo nieprzyjaciół. Na pierwszym rozwidleniu skręć w lewo i jeszcze raz w lewo, a później jedyną możliwą ścieżką i po śladach krwi (4). Po drodze likwiduj kolejnych wrogów.

W tym momencie warto zmienić raz jeszcze broń, tym razem na karabin. Znajdziesz się w dużym pomieszczeniu z wyłączoną fontanną (5) po środku. W tym miejscu rozglądaj się przede wszystkim na boki, gdzie za murkami czai się wielu nieprzyjaciół. Po zlikwidowaniu pierwszych z nich systematycznie poruszaj się do przodu, dzięki czemu dostaniesz się do kolejnego pomieszczenia. Nie musisz zmieniać broni, jeśli nie chcesz.

far_cry_5_poradnik_055

W następnym pomieszczeniu skręć od razu w lewo na schody (6) i likwidując wrogów poruszaj się dalej. Przeskocz na drugą stronę schodów i skorzystaj z zaczepionych na podwyższeniu linek.

far_cry_5_poradnik_056

Na samym końcu pomieszczenia, musisz po prostu wskoczyć w wielki, podświetlony unoszącą się w powietrzu lampą, otwór (7). Po ześlizgnięciu się ukośnym korytarzem (8) na sam dół, rozpocznie się kolejna animacja przerywnikowa, po zakończeniu której misja zakończy się i ockniesz się w zupełnie innym miejscu, poznając nowych bohaterów.

Reklama

Powiązane materiały

Ubisoft chce położyć większy nacisk na "wysokiej jakości gry Free to Play"

Aktualizacja: Firma zapewnia, że nie rezygnuje z gier AAA.

Sukces darmowego Star Wars Battlefront 2 w Epic Games Store

Ogromne zainteresowanie i oblężenie serwerów gry.

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami