Firma Square Enix opublikowała powiązaną z zapowiedzianym niedawno Shadow of the Tomb Raider grafikę koncepcyjną, która prezentuje główną bohaterkę gry - Larę Croft.

Obrazek to nagroda za rozwiązanie przez internautów zagadki udostępnionej na oficjalnej stronie internetowej cyklu. Zadaniem użytkowników było połączenie różnych fragmentów ilustracji w jedną całość.

Grafika przedstawia - po raz pierwszy od oficjalnego ujawnienia produkcji - Larę Croft w pełnej krasie. Młoda pani archeolog siedzi na gałęzi drzewa, w pozie sugerującej, że przygotowuje się do wykonania skoku lub ataku.

Na swoim wyposażeniu bohaterka posiada znane z poprzedniej części łuk oraz kołczan ze strzałami. Przy pasie ma też przypięty czekan służący do wspinania po półkach skalnych i innych powierzchniach. Do tego trzymane w ręce ostrze.

01
Lara Croft gotowa na kolejną przygodę

W tle widoczne jest słońce w trakcie zaćmienia, co najprawdopodobniej odnosi się do tytułu powstającej gry - Shadow of the Tomb Raider. Poza tym w oddali dostrzec można tajemniczą świątynię budzącą skojarzenia z budowlami Majów.

Szczegółów na temat produkcji nie ujawniono zbyt wiele. Wiadomo jedynie, że ma być zwieńczeniem trylogii opowiadającej o początkach kariery młodej panny Croft. Więcej informacji Square Enix ujawni podczas prezentacji, którą zaplanowano na 27 kwietnia.

Shadow of the Tomb Raider ukaże się 14 września na PC, PS4 i Xbox One. Za projekt odpowiada studio Eidos Montreal, twórcy między innymi dwóch ostatnich odsłon Deus Ex - a nie Crystal Dynamics.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki