Kingdom Come: Deliverance otrzymało kolejną dużą łatkę. Aktualizację oznaczoną numerem 1.4 udostępniono na PC - wersje na konsole otrzymają ją prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Studio Warhorse informuje, że naprawiono ponad 200 błędów.

Po premierze, średniowieczne RPG spotkało się z krytyką dotyczącą dużej liczby błędów w grze. Niektóre z nich były zabawne, ale inne nie pozwalały kontynuować rozgrywki, co wiązało się z wymuszeniem wczytania stanu zapisu. W poprzednich aktualizacjach poprawiano już animacje, usuwano błędy i dodawano szereg usprawnień. Tym razem jedną z największych nowości jest personalizacja fryzury i zarostu. Pełna lista wprowadzonych zmian poniżej:

  • Nowy mechanizm związany z fryzurą i zarostem - zmian dokonujemy w łaźniach. Świeżo ścięte włosy zwiększają charyzmę
  • Dodano możliwość dobicia poległego przeciwnika gołymi rękami
  • W wirtualnym świecie ukryto złote jajka świąteczne
  • Gracze mogą użyć nowej, tradycyjnej czeskiej broni - „Pomlázki”
  • Postaci niezależne, które straciły życie w wyniku błędów, wracają do życia
  • Naprawiono zadanie związane ze skrybą
  • W Ratajach można wziąć udział w zawodach łuczniczych na zaawansowanym poziomie trudności
  • Zadanie Dom Boży nie powoduje już problemów z zapisaniem stanu gry
  • Naprawiono 200 dużych błędów
kin
Twórcy eliminują kolejne istotne błędy

Ponadto, posiadacze wersji na PC otrzymali pierwsze darmowe rozszerzenie DLC - pakiet tekstur HD oraz paczkę poprawiającą warstwę dźwiękową. Pierwszy dodatek ulepsza wrażenia wizualne podczas zwiedzania średniowiecznych Czech, a drugi „poprawia udźwiękowienie zarówno dialogów, jak i innych efektów”. Audio Pack współgra jedynie z angielską, niemiecką i francuską wersją językową.

Wdrożenie aktualizacji nie odbyło się jednak bez problemów. Duża liczba graczy PC informuje, że produkcja działa nieprawidłowo, lub wyłącza się zaraz po uruchomieniu. Wszystko wskazuje na to, że twórcy będą musieli dopracować łatkę.

Kingdom Come: Deliverance to RPG, w którym kierujemy losem prostego syna kowala. Gra wyróżnia się niestandardowym podejściem do gatunku - nie ma tu magii ani smoków, a główny bohater, Henry, nie posiada żadnych szczególnych zdolności. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Więcej artykułów od Przemysław Wańtuchowicz