Far Cry 5 z najwyższą liczbą jednocześnie aktywnych graczy na Steamie w historii cyklu

Tłumy w wirtualnej Montanie.

Wydane we wtorek Far Cry 5 cieszy się dużą popularnością - przynajmniej na PC. Z danych platformy Steam wynika, że wczoraj liczba jednocześnie aktywnych graczy w produkcji przekroczyła 83 tysiące.

To najlepszy wynik w historii cyklu. Dotychczasowy rekord należał do trzeciej części, w którą w tym samym czasie grało ponad 23 tysiące osób. Rezultat osiągnięty przez najnowszą odsłonę jest więc trzykrotnie wyższy.

Warto przy tym zaznaczyć, że liczba jednocześnie aktywnych graczy przez większość czasu nie spada poniżej 47 tysięcy. Wyjątkiem była dzisiejsza noc - o godzinie 1:28 w strzelance zalogowanych było nieco ponad 2 tysiące użytkowników.

Oficjalnych szczegółów na temat sprzedaży Far Cry 5 na razie nie ujawniono. Informacje dostarczone przez portal SteamSpy sugerują jednak, że produkcję na platformie Valve posiada obecnie około 279,799 tysiąca osób.

Należy jednak podkreślić, że dane gromadzone przez serwis założony przez Siergieja Galionkina nie są w stu procentach dokładne. Dają jednak pewien obraz na temat popularności poszczególnych tytułów dostępnych na Steamie.

Co ciekawe, choć w strzelankę w tym samym czasie gra bardzo wielu użytkowników, wynik nie jest rekordowym dla pozycji Ubisoftu, choć nadal należy do jednego z najwyższych. Liderem jest The Division, którego liczba jednocześnie aktywnych graczy w pewnym momencie wynosiła niecałe 114 tysięcy. Dla porównania - Assassin's Creed Origins, For Honor i Ghost Recon Wildlands dotąd nie przekroczyły poziomu 46 tysięcy.

Far Cry 5 ukazało się 27 marca nie tylko na PC, ale także PS4 i Xbox One. W skład produkcji wchodzi rozbudowany edytor map, z pomocą którego fani zdołali już odtworzyć plansze z Counter-Strike, PUBG oraz Call of Duty.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami