Twórcy filmu na podstawie serii strzelanek Duke Nukem potwierdzili nieoficjalne informacje ze stycznia tego roku - w projekt zaangażowany jest zapaśnik John Cena, który wcieli się w tytułową rolę blondwłosego bohatera.

Producenci obrazu - Andrew Form i Brad Fuller - udzielili wywiadu portalowi CinemaBlend. W rozmowie przyznali, że rzeczywiście współpracują z aktorem, choć podkreślili, że może się to jeszcze zmienić.

- Jest zaangażowany w film. Nie mamy jeszcze scenariusza, ale jeśli go przeczyta i mu się nie spodoba, na pewno znajdziemy sposoby, by mógł wycofać się z projektu. Na razie jednak jest z nami - zapewnia Form.

01
John Cena wcieli się w Duke Nukema

Według doniesień sprzed kilku miesięcy, ekranizacja serii Duke Nukem tworzona jest jako produkcja typu „star vehicle”. Oznacza to, ze skrypt zostanie napisany pod konkretną osobę, a w tym przypadku słynnego zapaśnika.

Szczegółów na temat obrazu nie ujawniono zbyt wiele. Form zaznacza jednak, że pod względem klimatu będzie nawiązywał do filmu „Deadpool” z 2016 roku. Warto zaznaczyć, że zamaskowany najemnik oraz Duke mają wiele wspólnego - obaj słyną z satyrycznego komentowania rzeczywistości i popkultury.

Prace nad projektem prowadzi wytwórnia Paramount, która kupiła prawa do adaptacji od studia Gearbox Software. Za produkcję odpowiada Platinum Dunes - firma założona w 2001 roku przez samego Michaela Baya.

Duke Nukem - jako postać z gier wideo - jest obecnie na przedłużającym się urlopie. Wydaje się, że muskularny żołnierz z nieodłącznym cygarem i kontrowersyjnymi komentarzami jest nadal ikoną, ale pozostawioną w przeszłości. Ostatnio pojawił się w 2011 roku, w mało udanej strzelance Duke Nukem Forever, która na pewno nie wpłynęła pozytywnie na losy serii.

Od tego czasu Książę otrzymuje tylko gościnne role, występując w Choplifter HD, polskim Bulletstorm: Full Clip Edition, a także w nowym wydaniu Duke Nukem 3D z 2016 roku, przygotowanym z okazji 20. rocznicy premiery.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki