Ubisoft ujawnił termin debiutu Far Cry 3 w zmierzającym na konsole PS4 i Xbox One wydaniu Classic Edition. Premiera gry zaplanowana jest na 29 maja, ale tego dnia dostęp uzyskają tylko nabywcy przepustki sezonowej do Far Cry 5.

Pozostali gracze otrzymają możliwość nabycia produkcji osobno cztery tygodnie później - 26 czerwca. Na razie jednak cena samodzielnej wersji tytułu, który pierwotnie ukazał się w 2013 roku, jest nieznana.

Classic Edition zaoferuje kampanię dla jednego gracza, ale zabraknie trybu sieciowego. Warto również zaznaczyć, że posiadacze PC, którzy zakupią wspomnianą przepustkę sezonową, dostaną oryginalną edycję Far Cry 3.

Głównym bohaterem trzeciej odsłony cyklu jest Jason Brody, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku ląduje na wyspie opanowanej przez morderców. Kierujący mężczyzną gracze wykonują szereg zróżnicowanych zadań.

W produkcji antagonistą jest niejaki Vaas Montenegro, który stoi na czele grupy okrutnych piratów. Dzięki swojemu specyficznemu nastawieniu do świata, jegomość stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w grach.

W skład przepustki sezonowej do Far Cry 5 wchodzą dodatki do najnowszej części serii. Ubisoft ma w zanadrzu trzy fabularne rozszerzenia, które pozwolą zmierzyć się z zombie, a także odwiedzić Wietnam oraz Mars.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Far Cry 3 - Recenzja

Dzieło absolutne, wściekłe i cholernie pasjonujące.

Far Cry 3 - Poradnik, Solucja

Opis przejścia misji, wskazówki, mapy gry.

Far Cry 3 trafi na PS4 i Xbox One

Najpierw w przepustce sezonowej do Far Cry 5.

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama