Aktualizacja Sea of Thieves wymaga pobrania gry od nowa

Plus: twórcy zrezygnowali z „podatku od śmierci”.

Dzisiaj pirackie Sea of Thieves otrzyma pierwszą dużą aktualizację. Okazuje się, że rzeczywiście jest wielka - gracze muszą liczyć się z koniecznością pobrania całej produkcji od nowa.

We wpisie opublikowanym na oficjalnym blogu projektu twórcy poinformowali, że trzeba ściągnąć wszystkie pliki tytułu. Nie jest ich jednak mało, ponieważ całość zajmuje 19,53 GB. Deweloperzy wyjaśniają, że było to konieczne, by wprowadzić ulepszenia.

„27 marca zamierzamy wydać nowego klienta gry, zawierającego szereg poprawek związanych z działaniem serwerów, stabilnością i ogólną rozgrywką. Jest to pełna produkcja, a nie zwykła aktualizacja” - tłumaczą.

„Jeżeli zdecydowalibyśmy się na wariant z mniejszymi plikami, musielibyśmy opóźnić opublikowanie patcha o kilka dni, ale uznaliśmy, że priorytetem jest dostarczenie naszym graczom udoskonaleń”- dodają.

01
Nim gracze ponownie wyruszą na poszukiwania skarbów, będą musieli pobrać grę od nowa

Sama aktualizacja wyeliminuje między innymi błąd powodujący znikanie zgromadzonych podczas rozgrywki przedmiotów. Zwiększy również wydajność Sea of Thieves na mocniejszym modelu konsoli Microsoftu - Xbox One X.

Poza tym usunie usterkę, przez którą gracze nie otrzymali dotąd bonusów przedpremierowych, w tym zestawu Black Dog. Nie powinno też już dochodzić do sytuacji, gdy stworzona postać traciła szczegółowe elementy wyglądu pokroju blizn i koloru włosów.

Obecnie Rare skupia się na rozwiązaniu innych problemów. Mowa na przykład o opóźnieniach w dostawie zdobytych nagród oraz odblokowanych osiągnięć. W dzisiejszej aktualizacji deweloperzy zaimplementowali poprawki, które mają pomóc w naprawie tych trudności.

Jednocześnie twórcy poinformowali o zrezygnowaniu z tak zwanego „podatku od śmierci”, czyli opłacie za każdy zgon postaci. Autorzy chcieli, by po opuszczeniu doczesnego świata gracz ponosił koszty w złocie, co wielu osobom nie przypadło do gustu.

„W zły sposób przedstawiliśmy system, a teraz jest już przeszłością. Dzięki za szczere opinie i dyskusje na temat mechanizmu” - napisał na Twitterze producent wykonawczy gry, Joe Neate.

Sea of Thieves skupia się na współpracy kilku graczy. To gra o pirackich przygodach w kolorowym świecie. Zajmujemy się żeglowaniem, zdobywaniem skarbów i walką z innymi załogami na morzu.

Produkcja jest dostępna na Xbox One, a także PC z systemem z Windows 10. Warto zaznaczyć, że posiadacze komputerów osobistych mogą bawić się ze znajomymi grającymi na konsoli.

„Tytuł jest wspaniałą i jedyną w swoim rodzaju grą dla fanów współpracy. Zawartość jest obecnie co prawda mało zróżnicowana, a więc zakup za premierową cenę trudno polecić, ale jednak bez dwóch zdań warto skorzystać z oferty Xbox Game Pass, by przetestować tytuł w ramach abonamentu” - stwierdziliśmy w naszej recenzji Sea of Thieves.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami