Sea of Thieves - forty szkieletów: jak pokonać wrogów i zdobyć skarb

Walka z hordami.

Fortece szkieletów, kryjówki szkieletów, wyspy szkieletów - miejsca te nie mają oficjalnej nazwy, dlatego określamy je mianem fortów szkieletów tylko umownie. To jednak odpowiednia nazwa.

Są to miejsca, w których co jakiś czas rozpoczyna się specjalne wydarzenie, które sygnalizowane jest wielką czaszką z chmur nad daną wyspą. Nie sposób tego przeoczyć i zapewne nieraz już coś takiego widzieliście.

W tym artykule wyjaśniamy, czym są takie miejsca i jak pokonać wszystkie występujące w nich szkielety, by zyskać mnóstwo cennych nagród.

Jak pokonać szkielety

Zbliżając się do wyspy oznaczonej wielką czaszką na niebie zostaniemy przywitani ostrzałem z armat z lądu. Pierwszą czynnością powinno więc być wyeliminowanie szkieletów obsługujących działa - choćby z karabinów snajperskich.

Następnie należy zacumować statek w bezpiecznym miejscu, stosunkowo blisko brzegu, by później nie marnować czasu na transport skarbów. Uważajcie jednak, by nie uderzyć w ląd czy skały.

Przed zejściem na wyspę wyposaż szablę i strzelbę - to najlepsza broń palna do walki ze szkieletami na bliskim dystansie. Bonusem może być przeniesienie ze statku beczek z prochem, o ile takimi dysponujecie. Rozstawienie ich w różnych miejscach może pomóc, gdy znajdzie się dookoła nich sporo wrogów.

sea_of_thieves_skeleton_crew

Na wyspie należy wejść do środka fortu, którego nie da się przegapić. To spora konstrukcja, z dziedzińcem i dużym budynkiem - właśnie wewnątrz takiego budynku dobrze się zabunkrować i czekać na ataki kolejnych fal wrogów. Podczas walki zetkniesz się z trzema rodzajami specjalnych szkieletów (poza najzwyklejszymi).

  • Metalowe szkielety - przyozdobione błyskotkami potwory są bardzo wytrzymałe, ale można je osłabić, jeżeli polejemy je wodą z wiadra. Stają się też wtedy wolniejsze.
  • Szkielety z wodorostami - są bardzo szybkie i unikają strzałów, więc najlepsza jest na nich strzelba albo próba zabicia ich wybuchem beczki.
  • Szkielety cienia - najpotężniejsze stwory o ciemnych kościach. Można je osłabić świecąc na nie latarnią lub wywabiając na słońce.

Wreszcie, gdy pokonacie wystarczającą liczbę szkieletów, pojawi się także ich dowódca. Gdy go pokonacie (nie ma na to żadnego specjalnego sposobu), zdobędziecie specjalny klucz, który posłuży do otworzenia drzwi z zieloną poświatą w głównym budynku w forcie.

Nagrody

Gdy otworzycie drzwi do pomieszczenia ze skarbami musicie uważać. Co prawda nie grożą wam już ataki ze strony szkieletów, ale wciąż możecie spotkać innych graczy. Niektórzy piraci celowo czekają na oceanie, aż inna grupa rozprawi się z potworami, a dopiero potem wchodzą „na gotowe”. Dlatego też warto wyznaczyć jedną osobę do regularnego rozglądania się po okolicy.

Przedmiotów do przeniesienia na statek z krypty - skrzyń, artefaktów i czaszek - będzie zazwyczaj kilkanaście. Trzy osoby powinny zająć się właśnie tym, podczas gdy jedna pilnuje horyzontu i upewnia się, że nie grozi wam żadna inna załoga. Na okręcie na wszelki wypadek warto umieścić sporo skarbów w bocianim gnieździe, gdzie rzadko zaglądają gracze, jeżeli uda im się przedrzeć na nasz statek.

Gdy czteroosobowa drużyna odda wszystkie łupy w porcie członkom frakcji, każdy pirat może zarobić nawet 3-4 tysiące sztuk złota. Dlatego też forty szkieletów są jednym z najlepszych sposobów na szybkie wzbogacenie się. Bezwzględnie trzeba jednak pamiętać, że niemal zawsze spotkamy tam także obcych graczy, którzy często będą nam przeszkadzać w osiągnięciu celu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami