GTA Online z falą nieuzasadnionych banów

Po ostatniej aktualizacji.

Po darmowej aktualizacji Southern San Andreas Super Sport Series, duża liczba graczy GTA Online została zbanowana bez uzasadnienia. Problem dotyczy jedynie wersji przeznaczonej na PC.

Podczas weekendu pojawiły się doniesienia o banach dla graczy, którzy zachowywali się wzorowo i nie używali żadnych oszustw. Po przedyskutowaniu kwestii na Reddicie, powiązano fakty - kary zaczęto rozdawać osobom, którzy mają na swoich komputerach narzędzia moderskie do GTA V. Bany otrzymali jednak gracze, którzy nawet nie próbowali modyfikować sieciowego modułu produkcji.

Użytkownicy Reddita podejrzewają, że wprowadzone w aktualizacji narzędzia przeciwko oszustom działają wadliwie, co skutkuje karaniem niewłaściwych osób. Jak napisano na forum, „Oprogramowanie Rockstar potrafi pokazywać, że wszyscy w sesji korzystają z modów”. Jeden z graczy wspomniał, że został zbanowany kilka godzin po zainstalowaniu gry.

gtav
Nowa aktualizacja sprawiła graczom sporo problemów

Omawiana kara w GTA Online trwa aż 30 dni, dlatego niezadowoleni gracze zaczęli negatywnie oceniać produkcję Rockstara na Steamie. Wydawca nie skomentował sytuacji.

Jednym ze sposobów poradzenia sobie z problemem jest napisanie na oficjalnej stronie Rockstara. Jak jednak twierdzi jeden z graczy na Reddicie, „Jeżeli w pytaniu użyjesz wyrazu »ban« albo wybierzesz kategorię »ban«, twoja prośba automatycznie zostanie odrzucona. Spróbuj opisać tę sytuację bez użycia wspomnianego słowa”.

W przeszłości deweloperzy wielokrotnie wspominali, że nie mają zamiaru banować graczy, którzy używają modów w trybie dla jednego gracza. Fale banów zdarzały się już natomiast niejednokrotnie, jednak nigdy na taką skalę.

Southern San Andreas Super Sport Series to specjalne wydarzenie połączone z aktualizacją, w ramach której gracze otrzymali nowe samochody i tryby rozgrywki. Już teraz można rywalizować w trybie Hotring Circuit, który przypomina wyścigi NASCAR. Od 3 kwietnia deweloperzy udostępnią też tryb Target Assault, w którym zmierzy się 8 dwuosobowych zespołów.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami