God of War zaoferuje wiele sekretów i odniesień do innych produkcji

Nawiązania pojawią się nawet w menu.

W God of War gracze natkną się na wiele niespodzianek. Twórcy ujawnili, że w grze pojawi się mnóstwo zróżnicowanych sekretów oraz odniesień do poprzednich części cyklu oraz innych tytułów i produktów popkultury.

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu blogowi PlayStation dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - przyznał, że jest wielkim miłośnikiem tego typu nawiązań. Nie mogło więc ich zabraknąć w nowej odsłonie cyklu o przygodach Kratosa.

- Sekrety i odniesienia są ukryte wszędzie. Dosłownie: mówimy tu o pudełku, menu, ekranach ładowania wyświetlanych po wciśnięciu przycisku Options i tym podobnych - wyjaśnia deweloper.

01
Kratos szukający sekretów i odniesień

- Mam nadzieję, że długo po ukończeniu gry ludzie będą pytać znajomych, czy widzieli jakąś rzecz, co byłoby niesamowite. To fajna część tworzenia produkcji. Cały proces jest złożony, co jednak pozwala nam ukryć elementy, które są naprawdę interesujące i nietypowe - dodaje.

Gracze mogą więc szykować się na szukanie zawartych w tytule sekretów. Niewykluczone, że tuż po premierze w internecie pojawią się obrazki i filmy pokazujące najciekawsze odniesienia z najnowszego projektu studia Sony Santa Monica.

Akcję gry osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Głównym bohaterem ponownie jest Kratos, który wraz z synem - chłopcem o imieniu Atreus - wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Podczas zabawy gracze trafią do obszarów z nordyckiej mitologii. Łącznie pojawi się dziewięć krain z wierzeń mieszkańców Skandynawii. Zwiedzimy między innymi przypominającą Ziemię lokację Midgard, mroźne Helheim i zamieszkane przez elfów Alfheim.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na PS4. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. Produkcję przetestowało także Digital Foundry, które uważa, że najnowsze przygody Kratosa na PS4 Pro prezentują się bardzo dobrze.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami