Far Cry 5 - porównanie graficzne wersji PS4 Pro i Xbox One X

W rozdzielczości 4K.

Prowadzący kanał Candyland w serwisie YouTube opublikowali film porównujący konsolowe wersje strzelanki Far Cry 5. Zestawiono ze sobą grę uruchomioną na mocniejszych platformach Sony i Microsoftu, czyli PS4 Pro i Xbox One X.

Zaprezentowane sceny zarejestrowano w 4K. Autorzy materiału przyjrzeli się różnym aspekom technicznym, w tym rozdzielczości ekranu, teksturom oraz jakości cieni, wody, roślin, a także dystansowi rysowania obiektów i efektom cząsteczkowym.

Nagranie sugeruje, że wersje PS4 Pro oraz Xbox One X wyglądają niemalże identycznie. Wydaje się, że pod względem graficznym posiadacze obu platform otrzymają taką samą produkcję - jeżeli istnieją różnice, są raczej niedostrzegalne gołym okiem.

Akcję tytułu osadzono w amerykańskim stanie Montana, a konkretnie w fikcyjnym hrabstwie Hope County, w którym kontrolę stopniowo przejmuje niebezpieczny kult wyznawców religijnych. Na czele ugrupowania stoi ojciec Joseph Seed - główny antagonista gry.

Zobacz: Far Cry 5 - Poradnik, Solucja

Gracze wcielą się w jednego z agentów FBI wysłanych z misją zwalczenia sekty. Po raz pierwszy w historii cyklu pojawi się możliwość stworzenia własnej postaci - w specjalnym edytorze wybierzemy płeć i zmienimy wygląd podopiecznego.

Fundamenty rozgrywki pozostają niezmienione w stosunku do poprzednich odsłon, ale niektóre elementy zmodyfikowano. Nie musimy już aktywować wież radiowych, by odsłaniać kolejne obszary na mapie.

01
Przerwa na ryby

Jest też wiele nowości, w tym samoloty, system kompanów pomagających nam w walce, czy nawet możliwość przejścia całej produkcji w kooperacji z jednym znajomym.

Co ciekawe, strzelankę - podobnie jak czwartą część cyklu - będzie można ukończyć w zaledwie 10 minut. Wystarczy zastosować prostą, choć nietypową sztuczkę na samym początku kampanii fabularnej.

Far Cry 5 zadebiutuje 27 marca na PC, PS4 i Xbox One. Gra otrzyma rozbudowany edytor map Arcade oraz trzy płatne rozszerzenia, które między innymi przeniosą graczy na Marsa i pozwolą zmierzyć się z zombie.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami