Twórcy God of War o relacji Kratosa z synem

Bóg wojny musiał przejść przemianę.

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano wpis, w którym twórcy God of War ujawnili nowe szczegóły na temat relacji Kratosa z synem. Udostępniono też film poświęcony obu postaciom.

Dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - wyjaśnia, że dotychczas bóg wojny przedstawiany był jako antybohater. W kolejnej odsłonie autorzy postanowili jednak pokazać podopiecznego jako osobnika, którym gracz by się przejmował.

Deweloper zaznacza jednak, że nagła zmiana w zachowaniu Kratosa byłaby mało wiarygodna - protagonista musiał mieć powód, dla którego zechciałby przestać być rzezimieszkiem. Tym jest rodzina, a konkretnie syn, za którego musi być odpowiedzialny.

01
Relacja Kratosa z synem jest ważnym elementem God of War

Barlog jednocześnie obiecuje, że w trakcie rozgrywki młodzieniec nie stanie się dla nas ciężarem, którym trzeba będzie ciągle opiekować. Twórcy wyjaśniają, że przygotowując Atreusa inspirowali się postaciami Elizabeth z BioShock Infinite i Ellie z The Last of Us.

Warto zaznaczyć, że chłopiec wspomoże nas podczas rozgrywki. Przykładowo jednym przyciskiem wydamy komendę nakazującą wystrzelenie strzał w kierunku wskazanego przeciwnika. Poza tym odwróci uwagę wrogów, wskakując na plecy oponentów.

Deweloper zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie Atreusa wzbudza kontrowersje wśród fanów. Zwraca uwagę, że osoby biorące udział w testach początkowo twierdziły, że potomek Kratosa jest mocno irytujący. Wraz z postępami wielu jednak polubiło chłopca.

Akcję gry osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Głównym bohaterem ponownie jest bóg wojny, który wraz z synem wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Podczas rozgrywki gracze trafią do obszarów z nordyckiej mitologii. Łącznie pojawi się dziewięć krain z wierzeń mieszkańców Skandynawii. Zwiedzimy między innymi przypominającą Ziemię lokację Midgard, mroźne Helheim i zamieszkane przez elfów Alfheim.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na PS4. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. Produkcję przetestowało także Digital Foundry, które uważa, że najnowsze przygody Kratosa na PS4 Pro prezentują się bardzo dobrze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Death Stranding - Poradnik, Solucja

Porady ogólne, mechanika, opis przejścia, zlecenia.

Red Dead Redemption 2 - najlepsze mody, jak instalować

Cheaty, modyfikacje graficzne, zmiana modeli postaci i inne.

Blizzard całkowicie się zmienił - uważają twórcy Diablo

Przeobrażenie w korporację mocno wpłynęło na firmę.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami