Twórcy God of War o relacji Kratosa z synem

Bóg wojny musiał przejść przemianę.

Na oficjalnym blogu PlayStation opublikowano wpis, w którym twórcy God of War ujawnili nowe szczegóły na temat relacji Kratosa z synem. Udostępniono też film poświęcony obu postaciom.

Dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - wyjaśnia, że dotychczas bóg wojny przedstawiany był jako antybohater. W kolejnej odsłonie autorzy postanowili jednak pokazać podopiecznego jako osobnika, którym gracz by się przejmował.

Deweloper zaznacza jednak, że nagła zmiana w zachowaniu Kratosa byłaby mało wiarygodna - protagonista musiał mieć powód, dla którego zechciałby przestać być rzezimieszkiem. Tym jest rodzina, a konkretnie syn, za którego musi być odpowiedzialny.

01
Relacja Kratosa z synem jest ważnym elementem God of War

Barlog jednocześnie obiecuje, że w trakcie rozgrywki młodzieniec nie stanie się dla nas ciężarem, którym trzeba będzie ciągle opiekować. Twórcy wyjaśniają, że przygotowując Atreusa inspirowali się postaciami Elizabeth z BioShock Infinite i Ellie z The Last of Us.

Warto zaznaczyć, że chłopiec wspomoże nas podczas rozgrywki. Przykładowo jednym przyciskiem wydamy komendę nakazującą wystrzelenie strzał w kierunku wskazanego przeciwnika. Poza tym odwróci uwagę wrogów, wskakując na plecy oponentów.

Deweloper zdaje sobie sprawę, że wprowadzenie Atreusa wzbudza kontrowersje wśród fanów. Zwraca uwagę, że osoby biorące udział w testach początkowo twierdziły, że potomek Kratosa jest mocno irytujący. Wraz z postępami wielu jednak polubiło chłopca.

Akcję gry osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Głównym bohaterem ponownie jest bóg wojny, który wraz z synem wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Podczas rozgrywki gracze trafią do obszarów z nordyckiej mitologii. Łącznie pojawi się dziewięć krain z wierzeń mieszkańców Skandynawii. Zwiedzimy między innymi przypominającą Ziemię lokację Midgard, mroźne Helheim i zamieszkane przez elfów Alfheim.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na PS4. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. Produkcję przetestowało także Digital Foundry, które uważa, że najnowsze przygody Kratosa na PS4 Pro prezentują się bardzo dobrze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami