World of Tanks z nowym silnikiem graficznym - największa aktualizacja od 8 lat

„To całkiem nowa gra”.

Darmowa produkcja wieloosobowa, World of Tanks, doczekała się największej od ośmiu lat aktualizacji. Zaimplementowano nowy silnik graficzny, odświeżono mapy i przemodelowano warstwę dźwiękową. Łatkę, która zdaniem twórców przyciągnie nowych graczy, oznaczono numerem 1.0.

- Rozgrywka się nie zmieniła, to prawda, ale mamy nowy silnik i dokonaliśmy zmian na każdej mapie - powiedział serwisowi Rock, Paper, Shotgun Milos Jerabek, dyrektor ds. rozwoju. - Wrażenia z rozgrywki, muzyka i cała warstwa dźwiękowa również są inne. To właściwie nowa gra - dodaje.

Zobacz: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Przedstawiciele Wargaming poinformowali, że produkcja działa na nowym silniku wysokiej jakości o nazwie Core. Oprogramowanie powstało we współpracy z firmą Intel, by „zagwarantować, że gra będzie na bieżąco z nowościami technologicznymi, które rozszerzą wachlarz doświadczeń płynących z rozgrywki”.

Oprócz zaimplementowania nowego silnika, przemodelowano 30 map i przygotowano nową lokację o nazwie Lodowiec. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu technologii Havok, niektóre budynki i obiekty rozpadną się na drobne kawałki. Wargaming nie chce jednak, by gracze po włączeniu odświeżonej produkcji czuli się zagubieni, dlatego znane mechanizmy, czołgi i strategie używania maszyn bojowych pozostają takie same.

Przedstawiciele studia wytłumaczyli również, czemu dopiero po ośmiu latach grę oznaczono numerem 1.0. Jak się okazuje, to nie przypadek ani ironia. World of Tanks już wielokrotnie miał ukazać się w tej wersji, jednak twórcy dążyli do dopracowania produkcji.

- Chcieliśmy nadać grze to oznaczenie już dawno temu, najpierw w 2010 roku, potem 2011, a także w 2012 i 2013, jednak dążyliśmy do perfekcji. Coś wciąż nam nie pasowało, czegoś wciąż brakowało. Dopiero teraz możemy z dumą ogłosić, że nadeszło World of Tanks 1.0 - mówi Victor Kislyi, prezes Wargaming.

paryz
Paryż to jedna z wielu odświeżonych map

Aktualizację mogą już sprawdzić wszyscy gracze. Zaplanowano również specjalne wydarzenie Grand Extravaganza, które będzie okazją do wygrania cyfrowych nagród w grze oraz podarunków od firmy Intel. Akcja potrwa od 29 marca do 12 kwietnia.

World of Tanks zadebiutowało w 2010 roku. Oprócz omawianej gry, Wargaming to twórcy World of Warplanes, World of Warships oraz mobilnych konwersji tytułów skupiających się na potyczkach czołgów oraz okrętów wojennych.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami