Sea of Thieves - walka z krakenem

Morski potwór.

Walka to jeden z elementów Sea of Thieves, na którym możemy spędzić dużo czasu. Głównie to starcia ze szkieletami, a także z innymi graczami - zarówno na lądzie i na pokładach statków, jak też wymiany ognia między okrętami.

Jest jednak coś jeszcze - walka wyjątkowa i nieco przytłaczająca. To potyczka z morskim potworem, krakenem. Stwora tego kojarzą z pewnością wszyscy, bo w różnych formach występuje w wielu filmach czy grach o piratach. Wyłaniające się z wody macki to widok, który trudno zapomnieć.

Poniżej opisujemy przykładowe spotkanie z krakenem, ale najpierw odpowiemy na pytanie: gdzie znaleźć krakena? Niestety, odpowiedź brzmi: w różnych miejscach. W grze nie ma konkretnych punktów, gdzie stwór pojawi się na pewno.

Największa szansa na spotkanie krakena występuje na głębokich wodach - to jedyna pewna rzecz.

Jak pokonać krakena

Gdy już zobaczymy potwora - bo możemy po prostu dostrzec wyłaniające się macki stwora i ominąć niebezpieczne miejsce - i zechcemy go pokonać, albo zaatakuje nas i nie pozostawi wyboru (a nie zdążymy uciec), trzeba odpowiednio podzielić obowiązki.

Samotni gracze czy nawet dwuosobowe załogi mogą mieć spore problemy, a nawet pełna drużyna i tak musi się porządnie namęczyć. Dwie osoby powinny być oddelegowane do stałego czuwania z deskami na niższym pokładzie - by naprawiać dziury w kadłubie, które będą pojawiać się często. To kolejny argument za tym, by zawsze trzymać jak największy zapas drewnianych desek.

krakenn
Niezły widok...

Kraken atakuje ośmioma mackami - będzie nimi uderzał w pokład, postara się łapać członków załogi i wyrzucać ich za burtę, albo uderzać piratami w statek. Wiele tych ataków powoduje obrażenia kadłuba.

Cały czas warto pozostawać w ruchu, by stanowić trudniejszy cel dla potwora. Na pewno nie można bez przerwy stać przy jednej armacie, bo wystawiamy się na niebezpieczeństwo. Trzeba dbać, by działa były załadowane, ale stawajmy przy nich tylko na moment, by oddać strzał w jedną z macek.

Czuły punkt krakena to zgrubienie na każdej z macek. Najlepiej celować w te punkty ze snajperek lub armat. Poza tym, trzeba być przygotowanym, że potwór obejmie mackami cały okręt - wtedy trzeba rzucić się z szablami na napastnika (jedna osoba powinna cały czas zajmować się naprawami.

Co ważne - obecnie w Sea of Thieves nie ma żadnej fizycznej ani pieniężnej nagrody za pokonanie krakena. Gdy bestia zostanie pokonana, opada na dno, a naszą jedyną nagrodą jest... święty spokój. Przynajmniej do czasu spotkania kolejnej wrogiej załogi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami