Sea of Thieves - jak szybko zarabiać złoto

Jak się wzbogacić.

Złoto to najważniejsza waluta w Sea of Thieves - głównie dlatego, że jedyna. To właśnie złoto zarabiamy wykonując misje, a wydajemy po to, by zyskać nowe przedmioty zmieniające wygląd naszego pirata czy naszego okrętu.

W tym artykule postaramy się wytłumaczyć, jak najszybciej zarabiać złoto. Choć gra nie cierpi raczej na nadmiar źródeł dochodów, to jednak pewne rodzaje aktywności zagwarantują nam nieco więcej złotych monet niż inne.

Niżej opisujemy bardziej ryzykowny sposób zarobku, ale wcześniej przyglądamy się misjom, które warto wykonywać.

Zarabianie złota

Wiecie już, że w Sea of Thieves przyjmujemy zlecenia wypraw i misji od trzech frakcji. Zadanie zawsze oferuje złoto jako nagrodę, ale najwięcej złota najczęściej otrzymamy wykonując misje frakcji Gold Hoarders - jak sugeruje nazwa.

goldh

Tak wygląda namiot Gold Hoardersów

W dowolnym porcie (Outpost) znajdź namiot frakcji Zbieraczy Złota i wykup zlecenia na wszystkie misje. Jednocześnie można przechowywać trzy zlecenia, dlatego jeżeli masz zlecenia innych frakcji, to anuluj je.

Z trzema misjami od Gold Hoarders ruszaj na statek i rozpocznij pierwsze zadanie. Wszystkie trzy musisz wykonać po kolei (aktywując je na stole w kajucie). Każda misja tej frakcji polega na przywiezieniu do zleceniodawcy skrzyń ze skarbem. Czasem wskazówką jest rysunek wyspy, którą musisz zlokalizować na głównej mapie, albo łamigłówka wskazująca cel.

Po zdobyciu skrzyń z jednej misji zacznij na pokładzie kolejną, a potem trzecią. Dopiero po zdobyciu wszystkich skrzyń wracaj do zleceniodawcy i oddaj skrzynie, by zdobyć sporo złota. Oczywiście możesz wracać pojedynczo z każdą skrzynią, ale to dosyć czasochłonne. Z drugiej strony, przewożąc naraz skrzynie z 3 zadań ryzykujesz w razie ataku wrogiej załogi.

Forty szkieletów

Drugi sposób na zarabianie złota jest o wiele bardziej niebezpieczny, ale nieco bardziej efektowny. Chodzi o likwidowanie szkieletów w specjalnych fortach, w których akurat rozgrywa się wydarzenie grupowe. Uwaga: to wyzwanie praktycznie niewykonalne, gdy gramy w pojedynkę.

Wydarzenie takie dostrzeżesz z oddali - na niebie nad konkretnym fortem pojawia się bowiem wielka trupia czaszka z błyskającymi na zielono oczodołami. Takiego znaku nie sposób przegapić.

czacha

Dość oczywisty znak, prawda?

Po dotarciu na miejsce zobaczysz najczęściej wysepkę z wieloma zabudowaniami - wieżami i palisadami. Na niej znajdziecie sporo szkieletów, ale dopiero po pokonaniu tych, które znajdują się na wyspie, zaczyna się właściwe wydarzenie - atak kolejnych fal wrogów.

Usłyszycie bicie dzwonu, symbolizujące atak hordy szkieletów. Najlepiej przejść do dużego budynku, który zazwyczaj znajduje się w forcie - i tam czekać na wrogów. Potyczki trwają aż do momentu, gdy wśród szkieletów pojawia się jeden z wyjątkowym imieniem.

Pokonanie takiego przeciwnika sprawia, że wypada z niego specjalny klucz w kształcie czaszki. Otworzymy dzięki niemu zielone drzwi, które zawsze znajdują się w takim specjalnym forcie. Za tymi drzwiami czekają skrzynie, artefakty i czaszki, a więc przedmioty dla wszystkich frakcji. Skarbów jest zazwyczaj tak dużo, że nawet pełna załoga nie zabierze wszystkiego od razu.

Sprzedaż wszystkich skrzyń i artefaktów u Gold Hoarders to zazwyczaj co najmniej 6-8 tys. sztuk złota.

Szkieletów jest jednak mnóstwo i atakują w dużych grupach, dlatego najlepiej wybierać się do specjalnych fortów tylko z trójką znajomych. Co więcej, takie wydarzenia są otwarte dla wszystkich graczy, co oznacza, że nieraz spotkacie też w takich miejscach innych piratów.

Oczywiście niektórzy będą chcieli współpracować i podzielić się łupem, ale... uprzejmi są raczej w mniejszości.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz dołączył do nas w 2013 roku. Zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami