W nowej odsłonie God of War znajdzie się opcja kontynuowania rozgrywki oraz eksplorowania wirtualnego świata po ukończeniu głównego wątku fabularnego produkcji.

W rozmowie z serwisem Glixel dyrektor kreatywny projektu - Cory Barlog - ujawnił, że po zrealizowaniu finałowej misji gracze otrzymają możliwość dalszej zabawy. Dzięki temu, staną przed szansą odkrycia nie odnalezionych wcześniej sekretów.

Deweloper nie przedstawił żadnych szczegółów na temat działania funkcji. Niewykluczone jednak, że po ujrzeniu napisów końcowych, gra wczyta ostatni zapis. Stąd zapewne będziemy mogli powrócić do odwiedzonych już wcześniej lokacji. Podobne rozwiązanie zastosowano na przykład w częściach cyklu Tomb Raider od Crystal Dynamics.

01
Mroźno

Barlog oznajmił również, że w God of War pojawią się cztery stopnie trudności. Najłatwiejszym jest Story Mode, który - zgodnie z nazwą - skierowany jest do graczy chcących cieszyć się fabułą, a nie walkami z szeregiem przeciwników.

Natomiast osoby szukające wyzwania powinny wybrać najwyższy tryb. Ten zaoferuje na tyle trudną rozgrywkę, że skorzysta z osobnego miejsca zapisu. Poza tym zniknie możliwość przełączania na niższe poziomy.

Dyrektor kreatywny zaznacza, że przygotowując wspomniany wariant twórcy nie ograniczyli się jedynie do prostego podniesienia stopnia trudności. Zmodyfikowano ataki stosowane przez wrogów oraz ogólne zachowania oponentów, przez co zabawa jest inna.

Akcję gry osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Głównym bohaterem ponownie jest Kratos, który wraz z synem - chłopcem o imieniu Atreus - wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Podczas zabawy gracze trafią do obszarów z nordyckiej mitologii. Łącznie pojawi się dziewięć krain z wierzeń mieszkańców Skandynawii. Zwiedzimy między innymi przypominającą Ziemię lokację Midgard, mroźne Helheim i zamieszkane przez elfów Alfheim.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na PS4. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. Produkcję przetestowało także Digital Foundry, które uważa, że najnowsze przygody Kratosa na PS4 Pro prezentują się bardzo dobrze.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.