Top 10 najtwardszych kobiet w grach

Z nimi nie ma żartów.

Choć płeć piękna przez niektórych uważana jest za słabszą, w historii ludzkości natknęliśmy się na wiele przykładów kobiet, które swoją siłą oraz odwagą były w stanie zawstydzić niejednego mężczyznę. Nie inaczej wygląda to w przypadku gier wideo.

Twórcy stawiają zwykle na męskich protagonistów, ponieważ dużo większy procent graczy jest właśnie tej płci, co pozwala im się lepiej utożsamić z głównym bohaterem. Niemniej w historii elektronicznej rozrywki niejednokrotnie pojawiały się kobiety, które wcale nie gorzej radziły sobie z ratowaniem świata.

Wbrew pozorom, adekwatnych przykładów jest całkiem sporo, dlatego ograniczyliśmy się do dziesięciu, które najlepiej ukazują siłę drzemiącą w wirtualnych bohaterkach. Przedstawiamy najtwardsze kobiety, które pojawiły się w grach na przestrzeni lat.

Poniżej wymieniamy między innymi Sonyę Blade czy Ellie, a na następnej stronie opisujemy Morrigan, Bayonettę i inne niebezpieczne dziewczyny.

Samus Aran

  • Pierwsza gra: Metroid (1986)

Jakież ogromne było zdziwienie graczy, kiedy pod koniec pierwszego Metroida główny bohater zdjął swój hełm i okazało się, że... jest kobietą.

To właśnie Samus Aran, galaktyczna łowczyni nagród we własnej osobie. Niegdyś należała do armii Federacji Galaktycznej, gdzie nabyła niezbędnego doświadczenia w walce. Następnie zaczęła przemierzać całą galaktykę, ścigając kosmicznych piratów oraz eksterminując obce formy życia zagrażające niewinnym istnieniom.

W wymierzaniu sprawiedliwości pomaga jej siejące spustoszenie działko o różnych właściwościach oraz zaawansowany technologicznie kombinezon bojowy. Samus powróci w grze Metroid Prime 4, która trafi na Nintendo Switch - najpewniej w 2019 roku.

01
Obcy drżą na sam widok potężnego działa Samus

Ellie

  • Pierwsza gra: The Last of Us (2013)

Ellie była początkowo niechcianym bagażem dla Joela, głównego bohatera The Last of Us. Okazała się cenna, dzięki odporności na wirusa, zmieniającego ludzi w krwiożercze bestie. Prawdziwą przyjemnością było obserwowanie, jak nastoletnia dziewczynka zmieniała się podczas poznawanej historii.

Z początku niemal bezbronna, z czasem coraz bardziej zaradna, a ostatecznie niezwykle pomocna dla Joela. Była w stanie zaopiekować się nim w potrzebie, a on odwdzięczył się później tym samym.

Wydarzenia, których była świadkiem, bez wątpienia odcisnęły piętno na jej psychice. Pomimo tego nie złamała się w trudnych chwilach. Wręcz przeciwnie - wyniosła naukę z niezwykle bolesnych lekcji, hartując dzięki temu ducha i ciało.

02
Ellie przeszła długą i wyboistą drogę

Jill Valentine

  • Pierwsza gra: Resident Evil (1996)

Kobieta, która o zombie wie wszystko. Pierwotnie członek grupy S.T.A.R.S. - badającej działania korporacji farmaceutycznej Umbrella. Począwszy od pierwszej odsłony Resident Evil, jej postać przewijała się przez całą serię, odgrywając w niej znaczącą rolę.

Odesłała w zaświaty hordy nieumarłych oraz najpaskudniejszych kreatur, jakie można sobie wyobrazić. Zawsze potrafiła zachować zimną krew i trzeźwo ocenić sytuację, aby najskuteczniej wyeliminować zagrożenie.

Wielokrotnie ocaliła świat od śmiercionośnej epidemii, a jej starcia z Nemesisem na zawsze pozostaną w pamięci graczy. Kto wie - być może jeszcze powróci, niczym Chris w Resident Evil 7.

jill
Czy Jill jeszcze powróci?

Sonya Blade

  • Pierwsza gra: Mortal Kombat (1992)

Gatunek bijatyk obfituje w waleczne kobiety, które są w stanie stawać w szranki z najsilniejszymi przeciwnikami i wychodzić ze starć zwycięsko. W Tekkenie mamy między innymi Ninę, a w Street Fighter - Chun-Li.

Jednak chyba najbardziej brutalną wojowniczką jest Sonya Blade, znana z serii Mortal Kombat. Żołnierz sił specjalnych, który dzięki doskonałym znajomościom sztuk walki, pokonał niezliczoną ilość wrogów. Chyba żaden mężczyzna nie chciałby poczuć na własnej skórze jej fatality.

04
Sonya nie lubi, gdy ktoś wchodzi jej w drogę

Senua

  • Pierwsza gra: Hellblade: Senua's Sacrifice (2017)

Strach, niepokój, bezsilność. To tylko kilka uczuć kłębiących się w głowie protagonistki kolejnej świetnej gry Ninja Theory. Każdy dzień jest dla niej wyzwaniem. Senua walczy nie tylko z oponentami uzbrojonymi w miecze - jej największym wrogiem jest ona sama.

Można śmiało stwierdzić, że życie tej celtyckiej wojowniczki to pasmo nieszczęść. Nie dość, że na co dzień zmaga się z zaburzeniami psychicznymi, to pewnego feralnego dnia w brutalny sposób zamordowany zostaje jej ukochany, co tylko pogłębia niezbyt dobry stan dziewczyny.

05
Senua w mroku własnych myśli

Chcąc, aby dusza jej wybranka zaznała spokoju, wyrusza w długą podróż do niebezpiecznej krainy. Tam mierzy się nie tylko z realnymi przeciwnikami, ale również z własnymi demonami, spoglądając w prawdziwą otchłań.

To jeszcze nie wszystko - przejdź na następną stronę, by przeczytać o innych silnych kobietach w grach.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami