Kolejne części God of War także skupią się na mitologii nordyckiej

Powróci też Atreus.

Największa zmiana w nowym God of War związana jest z miejscem akcji - świat bazujący na mitologii greckiej zastąpiono uniwersum inspirowanym religią nordycką. Twórcy ujawnili, że kolejne części także skupią się na skandynawskich wierzeniach.

Aaron Kaufman, który w studiu Sony Santa Monica odpowiada za kontakt ze społecznością graczy, w wywiadzie udzielonym dostępnemu w serwisie YouTube kanałowi Jagat Review poruszył kwestię przyszłych odsłon cyklu (dzięki, PlayStationLifeStyle).

- Ten God of War jest drugim rozdziałem przygód Kratosa. Wiemy już, że chcemy pozostać w uniwersum nordyckim, zamierzamy również nadal badać relację między synem i ojcem - zapewnia deweloper.

01
Kratos z Atreusem pozostaną w uniwersum bazującym na mitologii nordyckiej

Innymi słowy: w następnych częściach gracze także zmierzą się z bogami oraz bestiami pochodzącymi ze skandynawskich wierzeń. Poza tym nie zabraknie młodego Atreusa - niewykluczone, że autorzy znacznie zwiększą rolę chłopca.

Warto zaznaczyć, że nadchodząca produkcja pozwoli zwiedzić dziewięć zróżnicowanych krain z mitologii nordyckiej. Trafimy między innymi do przypominającej Ziemię lokacji Midgard, mroźnego Helheim oraz zamieszkanego przez elfów Alfheim.

W porównaniu do wcześniejszych odsłon serii, gra wprowadza szereg zmian do mechanizmów rozgrywki. Kamerę umiejscowiono tym razem bezpośrednio za plecami prowadzonego bohatera, co sprawia wrażenie bliższego kontaktu z walką i otoczeniem.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na konsoli PS4. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z wczesną wersją tytułu. Produkcję przetestowało także Digital Foundry, które uważa, że najnowsze przygody Kratosa na PS4 Pro prezentują się bardzo dobrze.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami