Polskie CD Projekt Red poinformowało, że otworzy kolejne studio. Siedziba nowego oddziału twórców serii Wiedźmin zlokalizowana zostanie w stolicy Dolnego Śląska - Wrocławiu.

W rozesłanym do mediów komunikacie podkreślono, że zespół wspomoże ekipy z Warszawy oraz Krakowa w pracach nad kolejnym dużym projektem, czyli Cyberpunk 2077. Nie sprecyzowano jednak, czym się dokładnie zajmie.

W skład wrocławskiego oddziału wejdzie osiemnastu doświadczonych deweloperów. Trzon stanowią pracownicy Strange New Things - niezależnego studia wykupionego przez grupę CD Projekt. Wartości transakcji nie ujawniono.

01
Wrocławskie studio zajmie się Cyberpunk 2077

- Wrocław to jedno z największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie miast w Polsce, z rozwiniętą sceną twórców gier i wieloma deweloperami z dużym doświadczeniem. Wierzę, że skala Cyberpunka, jak i naszych przyszłych projektów będzie magnesem dla tych, którzy chcieliby dołączyć do CD Projekt Red, ale chcą tworzyć gry we Wrocławiu - oznajmił prezes firmy, Adam Kicińśki.

Strange New Things na początku ubiegłego roku założył Paweł Zawodny, były dyrektor produkcji w Techlandzie. Ekipa do tej pory nie stworzyła żadnej gry, choć pracowała nad niezapowiedzianym projektem. Niewykluczone, że tajemniczy tytuł został anulowany.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że będziemy tworzyć rdzeń nowego studia CD Projekt Red. Wrocław to miasto, które znamy jak własną kieszeń. To fantastyczne miejsce do tworzenia gier. Uważam, że nasze doświadczenie i kreatywność pozwoli Cyberpunkowi stać się jeszcze lepszą grą - twierdzi Zawodny.

Cyberpunk 2077 zapowiedziano w 2012 roku, ale dotychczas nie ujawniono zbyt wielu szczegółów na temat powstającej produkcji. Pięć lat temu opublikowano tylko pierwszy i na razie jedyny zwiastun tytułu.

Nieoficjalne informacje sugerują jednak, że CD Projekt Red pokaże grę na tegorocznym E3 - podobno w planach są zwiastun i pierwsze fragmenty rozgrywki. Poza tym tytuł może pojawić się nie tylko na PC, PS4 i Xbox One, ale też na PS5 i nowym Xboksie.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki