Nad Anthem pracują scenarzyści Mass Effect

Ujawniono nazwiska. 

Brenon Holmes, dyrektor ds. projektowania technicznego w BioWare, poinformował na forum Reddit, kto zajmuje się pisaniem scenariusza do Anthem, nad którym aktualnie pracuje studio.

Głównymi scenarzystami produkcji tworzącej konkurencję dla serii Destiny, będą Cathleen Rootsaert i Jay Watamaniuk. Oboje są związani ze studiem i pracowali już przy wcześniejszych projektach.

anthem
Bojowe pancerze odegrają w Anthem główną rolę

Cathleen Rootsaert była główną autorką scenariusza do Mass Effect Andromeda, a wcześniej pomagała przy drugiej i trzeciej odsłonie serii. Pisarka miała swój wkład również przy Star Wars: The Old Republic, gdzie zajmowała się dialogami. Z kolei Jay Watamaniuk pracował przy Mass Effect 3 i Mass Effect Andromeda.

Wyjawienie nazwisk scenarzystów jest odpowiedzią na zamieszanie wynikłe po niedawnym odejściu Drewa Karpyshyna ze studia. Autor już drugi raz opuścił BioWare, co wzbudziło podejrzenia miłośników produkcji zespołu. Casey Hudson, dyrektor naczelny studia, zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw.

- Historia zawsze będzie ważnym elementem każdej gry BioWare. Drew zakończył pracę przy Anthem, jednak główni scenarzyści i cały zespół wykonują doskonałą pracę, tworząc świat, historię i bohaterów - napisał Hudson na Twitterze.

Drew Karpyshyn zajmie się własnymi projektami i pracą dla Fogbank Entertainment, należącego do FoxNext. Po odejściu od BioWare zapewniał, że w zespole wszystko jest w porządku, a studio nie boryka się z żadnymi problemami. Zaręczał również, że twórcy serii Dragon Age zostawiają część swojego serca i duszy w projektowanych grach.

Anthem to wieloosobowa strzelanka z elementami MMO. Założeniem twórców jest stworzenie konkurencji dla cyklu Destiny. Gra miała ukazać się jeszcze w 2018 roku, jednak premierę przesunięto na 2019 rok. Produkcja ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie jest autorem w dziale informacyjnym. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami