Kingdom Come: Deliverance nie należy do łatwych produkcji. Gra jednak otrzymała mod, który zwiększa realizm, a co za tym idzie znacząco podnosi poziom trudności.

Modyfikacja przygotowana przez gracza o pseudonimie „Knoxogoshi” (dostępna na platformie Nexus) wprowadza zmiany w wielu elementach rozgrywki. Dzięki temu tytuł stanowi większe wyzwanie, zwłaszcza na początkowych etapach zabawy.

01
Nowy mod sprawia, że Kingdom Come: Deliverance jest trudniejsze

Spowolniono rozwój prowadzonej postaci oraz osłabiono tak zwane perki bohatera. Przykładowo podopieczny szybciej głodnieje, przez co do śmierci może doprowadzić nawet dzień bez pożywienia. Poza tym jedzenie gulaszu z garnka nie wystarczy, ponieważ w niewielkim stopniu zaspokoi głód.

Po instalacji moda, trudniejsze jest także zarobienie gotówki. Obniżono ceny u handlarzy, co oznacza, że za sprzedawane przedmioty gracze otrzymają mniej pieniędzy. Z drugiej strony podrożały noclegi oraz wszelkiego rodzaju potrawy. Innymi słowy, próbując przetrwać dosyć szybko stracimy posiadane oszczędności.

Mod zmienia również obrażenia zadawane przez bronie oraz poziom siły wymagany do dzierżenia określonego ekwipunku. Noszenie najlepszych oręży nie należy więc do łatwych, a zabicie wrogów jednym ciosem jest praktycznie niemożliwe.

Większe znaczenie ma też typ używanego arsenału. Na przykład buzdygany w niewielkim stopniu uszkodzą opancerzonego przeciwnika, choć są cięższe od innych rodzajów sprzętu i mają mniejszy zasięg.

Ponadto zmniejszono czas trwania „okienka” pozwalającego na wyprowadzenie idealnego bloku. Do tego oponenci zachowują się inaczej, potrafiąc koordynować ofensywę zamiast atakować pojedynczo.

Warto zaznaczyć, że instalując modyfikację, można wybrać elementy, które ma objąć. To oznacza, że - w zależności od preferencji - można zmienić wyłącznie system walki, pozostawiając ekonomię nietkniętą.

Gracze ciągle pracują nad kolejnymi modami do produkcji studia Warhorse w wersji komputerowej. Tuż po premierze przygotowano program pozwalający zapisywać stan zabawy w dowolnym momencie. Ułatwiono też otwieranie zamków.

Kingdom Come: Deliverance jest dostępne na PC, PS4 i Xbox One od 13 lutego. To średniowieczne RPG stawiające na realizm, a nie na elementy fantastyczne. Historia skupia się na synu kowala, który chce pomścić rodzinę i zostać rycerzem.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki