God of War - nowy gameplay prezentuje brutalną walkę

Oraz ulepszanie ekwipunku.

Internauta o pseudonimie Vincent Vega opublikował na swoim kanale YouTube trwający nieco ponad dziewięć minut gameplay z God of War.

Nagranie zostało najwyraźniej opublikowane przedwcześnie. Wideo powinno ujrzeć światło dzienne dopiero w najbliższy poniedziałek, 19 marca.

01
Kratos wraca, choć nie sam

Film składa się z różnych fragmentów. W większości Kratos - główny bohater gry - rozprawia się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję stworami. W walce korzysta przede wszystkim z topora, który po rzucie wraca do właściciela.

Podopieczny może także zaatakować oponentów tarczą, która służy również do odpierania wrogich ataków. Nie zabrakło tradycyjnych dla serii ciosów kończących (tak zwanych finisherów), które w brutalny sposób pozwalają wykańczać nieprzyjaciół.

Kratosowi towarzyszy syn - Atreus. Młodzieniec nie tylko komentuje poczynania ojca, ale też bierze czynny udział w potyczkach, potrafiąc na przykład wskoczyć na daną bestię. Gracz może zaś wydać chłopakowi rozkazy, nakazując między innymi wystrzelenie strzał.

W zaprezentowanych fragmentach bohater stawia czoła mniejszej liczbie przeciwników jednocześnie niż w poprzednich częściach. Starcia nadal są brutalne i nie brakuje różnych kombinacji ciosów.

Nagranie przedstawia także system rozwoju ekwipunku. U napotkanego handlarza można wzmocnić posiadane wyposażenie lub skonstruować nowe przedmioty. Udoskonalenie sprzętu odblokowuje dostęp do kolejnych umiejętności i ulepsza statystyki podopiecznego.

Akcję gry osadzono po wydarzeniach z trzeciej części. Głównym bohaterem ponownie jest Kratos, który wraz z synem wyrusza w podróż, by w dalekim świecie rozsypać prochy zmarłej żony.

Podczas zabawy gracze trafią do obszarów z nordyckiej mitologii. Niedawno ujawniono, że pojawi się dziewięć krain znanych z wierzeń mieszkańców Skandynawii. Trafimy między innymi do przypominającej Ziemię lokacji Midgard, mroźnego Helheim i zamieszkanego przez elfów Alfheim.

God of War zadebiutuje 20 kwietnia, tylko na konsoli PS4.

Reklama

Skocz do komentarzy (12)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (12)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami