Sea of Thieves - kraken i pirackie potyczki w nowym zwiastunie

Premiera 20 marca.

Rare opublikowało zwiastun na premierę Sea of Thieves - wieloosobowej gry o piratach, stawiającej na kooperację w otwartym świecie. Trailer ukazuje między innymi długo oczekiwanego krakena.

Wideo składa się ze scen zabaw i tańców oraz potyczek - zarówno z ludźmi, jak i kościotrupami. Nie zabrakło również morskich bitew z użyciem okrętów wyposażonych w potężne armaty.

Pojawiają się także fragmenty ujawniające możliwości personalizacji. Do swoich upodobań dostosujemy wygląd postaci, jak i statku wraz z żaglami.

Zwiastun kończą sceny ukazujące krakena - morska bestia obejmuje ogromnymi mackami okręt nieszczęśników.

Sea of Thieves zbiera pozytywne opinie. Gracze uczestniczący w testach alfa i beta szczególnie chwalą morskie wojaże - sterowanie dużymi statkami jest odpowiednio skomplikowane i wymaga współpracy całej drużyny. Z uznaniem wyrażano się również o drobnych elementach, które sprawiają, że gra nabiera pirackiego klimatu. Mowa tutaj chociażby o możliwości gry na instrumentach czy upijania się.

sea
Gra pozwala poczuć się jak pirat

Krytyka spotyka natomiast nieangażujący system walki, małe zróżnicowanie przeciwników i powtarzalność zadań. Ratunkiem dla monotonii może być wprowadzenie nowych rodzajów oponentów, takich jak złote szkielety i szkielety cienia.

Zobacz: Sea of Thieves - poradnik i najlepsze porady

Aby zadać tym pierwszym znaczące obrażenia, należy ich zmoczyć - czy przez zwabienie ich do wody, czy wylanie zawartości wiadra. Drugi rodzaj przeciwników obawia się natomiast światła - zarówno słonecznego, jak i blasku latarni.

Rare obiecuje wspierać produkcję po premierze. Gracze otrzymają możliwość bycia kapitanem statku i posiadania zwierzęcia, a ponadto twórcy przygotują szereg aktualizacji, wydarzeń i wyzwań.

Gra zadebiutuje 20 marca na Xbox One, lecz dzięki usłudze Xbox Play Anywhere, w Sea of Thieves zagrają również posiadacze PC. Tytuł udostępniono też w usłudze Xbox Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami